FINEP a VCES začaly s výstavbou nové centrály Vodafone | E15.cz

FINEP a VCES začaly s výstavbou nové centrály Vodafone

Společnosti FINEP a VCES zahájily stavbu nové budovy firmy Vodafone, která vznikne v rámci projektu CITY WEST v pražských Stodůlkách. Půjde o centrálu s úsporným provozem a šetrným chodem ve vztahu k životnímu prostředí. Dokončení budovy je plánováno na konec června 2014, Vodafone v nové centrále začne působit od ledna 2015, oznámil FINEP.

Budovu si Vodafone bude od společnosti FINEP dlouhodobě pronajímat. Jedním z důvodů stěhování jsou rostoucí nároky Vodafone na ekologické parametry sídla. Nová centrála bude mít certifikát LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) a díky ekologicky šetrnému chodu navíc Vodafone dlouhodobě významně ušetří provozní náklady svých kanceláří.

„Kromě ekologie pro nás byla při výběru nové centrály důležitá flexibilita pracovního prostředí a celková efektivita nové budovy. Postupně se mění styl práce. Jsme moderní telekomunikační společnost, jejímž cílem je být snadno dostupná, stejně jako naše služby zákazníkům. Dobrá dopravní dostupnost a těsná blízkost metra je proto výhodou,“ říká viceprezidentka pro lidské zdroje a správu majetku Vodafone Jitka Schmiedová.

Nová budova určená společnosti Vodafone je další částí mozaiky projektu CITY WEST v Praze - Stodůlkách. „Podobně jako u budovy pro Vodafone splňují i další části celého projektu CITY WEST přísné podmínky v oblasti ochrany životního prostředí a energetické šetrnosti. Chceme v podobném trendu pokračovat i u dalších projektů,“ říká generální ředitel FINEP Tomáš Pardubický.
„Jsme velice rádi za možnost podílet se na rozvoji lokality CITY WEST realizací nové budovy pro společnost Vodafone a navázat tak na úspěšnou stavbu nového sídla Komerční banky. Posilujeme tak naši pozici významného hráče na stavebním trhu hlavního města. Realizace projektu, který dosáhne certifikace LEED na úrovni SILVER, je pro naši společnost velkou výzvou,“ dodává předseda představenstva VCES Bruno Moyne.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!