FINEP postaví městskou část | E15.cz

FINEP postaví městskou část

Společnost FINEP zahajuje realizaci unikátního projektu - výstavby nové samostatné městské části Západní Město.

Atraktivní rezidenční projekty, špičková administrativní centra, centrální náměstí, obchody, restaurace, školky, sportoviště, nové parky - to vše posouvá hranice city developmentu v České republice na úroveň výstavby nových městských částí světových metropolí, jako je La Défense v Paříži, Docklands v Londýně nebo hamburské Hafen City.

Území na okraji pražských Stodůlek o rozloze 375 000 m2 bude disponovat nejen strategickým umístěním díky vlastní stanici metra, ale především kompletní občanskou vybaveností. „Projektu předcházely mnohaleté intenzivní přípravy a studie, na kterých se podílela odborná i laická veřejnost. K projektu proběhla a stále probíhá řada workshopů a diskusních setkání za účasti předních českých architektů, urbanistů a odborníků,“ uvedl Jiří Pecháček, generální ředitel společnosti FINEP.

#####První bude Britská čtvrť

Architektonicky odlišné a originální objekty v sobě v rámci celého projektu skryjí na 10 000 nových bytů v nejrůznějších dispozicích, stylech a materiálech, od velkých bytových domů až po menší vila domy.

V první etapě výstavby, která bude dokončena v roce 2010, vznikne moderní rezidenční Britská čtvrť s 300 novými bytovými jednotkami. Britská čtvrť vytvoří uzavřený areál s parkem a vodní plochou v podobě jezírka a dětským hřištěm ve své centrální části.

#####Dominantou bude diamant

Dominantou se stane 10podlažní objekt ve tvaru diamantu. Administrativní část zpříjemní zelené klidové zóny uvnitř vnitrobloků s nejrůznějšími vodními plochami s protékající říčkou.

#####Unikátní japonská zahrada

Centrální náměstí plné restaurací, kaváren a obchodů bude přirozeně navazovat na nový centrální park. Několik desítek tisíc metrů čtverečních zeleně, tisíce dřevin a vzrostlých stromů vytvoří klidovou zónu doplněnou o ojedinělou japonskou zahradu.

#####Časový plán výstavby

Západní Město vznikne postupně v několika fázích rozdělených do etap. V rámci jednotlivých etap FINEP předpokládá uvést na trh každý rok novou čtvrť. V roce 2008 bude zahájena výstavba Britské čtvrti a také čtvrti Administrativních objektů.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!