Finep uzavřel s ČS joint venture | E15.cz

Finep uzavřel s ČS joint venture

Společnost FINEP a Finanční skupina České spořitelny (FSČS) uzavřely joint venture v souvislosti s unikátním developerským projektem Západní Město.

Společnost FINEP a Finanční skupina České spořitelny (FSČS) uzavřely joint venture v souvislosti s unikátním developerským projektem Západní Město.

V rámci dohody koupila FSČS podíl v projektové společnosti, která provádí výstavbu administrativního komplexu.

„Se silným finančním partnerem jsme u tak velkého projektu počítali již v samém počátku. Jsem potěšen, že se nám po několikaměsíčním vyjednávání podařilo uzavřít dohodu a Česká spořitelna tak získala v administrativní části Západního Města dobrou příležitost pro vlastní investici,“ řekl Tomáš Pardubický, generální ředitel FINEP Holding, SE. Rozhodnutí FSČS vstoupit do joint venture prý podpořil dobře připravený projekt a vysoká úroveň předpronájmu budoucích kanceláří zajímavému nájemci. „Svou roli hrály i dlouholeté kladné zkušenosti s realitní developerskou společností FINEP v oblasti financování rezidenčních projektů.

Development administrativní části projektu Západní Město je vlastně to nejlepší, co momentálně realitní trh v Praze v tomto segmentu může nabídnout,“ řekla Radmila Kuzicová, ředitelka odboru realitních fondů a investic České spořitelny.

Výstavbu projektu Západní Město zahájila společnost FINEP v letošním roce. Nová samostatná městská čtvrť nabídne špičková administrativní centra, atraktivní rezidenční projekty, centrální náměstí, obchody, restaurace, školky, sportoviště a nové parky. Území na okraji pražských Stodůlek bude disponovat nejen strategickým umístěním díky vlastnímu vstupu do metra, ale především komplexní občanskou vybaveností. V tuto chvíli je také znám hlavní nájemce administrativní části Západního Města, kterou se stala společnost SIEMENS. Tím došlo k uzavření jedné z nejvýznamnějších transakcí na českém realitním trhu kancelářských prostor za posledních 10 let.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!