Firma CTP Invest jen o „vlásek“ unikla exekuci | E15.cz

Firma CTP Invest jen o „vlásek“ unikla exekuci

Společnost CTP Invest, největší stavitel skladů a logistických areálů v České Republice, v závěru loňského roku jen o „vlásek“ unikla exekuci.

S Soudní exekutor z Exekutorského úřadu Praha-západ na firmu již vydal kvůli nesplacené pohledávce vůči společnosti Silnice Brno exekuční příkaz. CTP tak hrozilo, že ztratí kontrolu nad svým majetkem. Exekuci nakonec odvrátily úvěry, které v závěru roku CTP získala. Hrozba exekuce souvisela s pohledávkou stavební firmy Silnice Brno ve výši přesahující 82,6 milionu korun. Kromě samotné pohledávky vymáhaly Silnice Brno od CTP také 3,3 milionu korun smluvních pokut. Problémy s některými platbami dodavatelům přiznal i developer. „V minulém roce došlo k některým zpožděním v uhrazení pohledávek vůči našim dodavatelům,“ řekl mediální zástupce CTP Marek Roll. Exekuci nakonec odvrátily až úvěry, které v závěru roku CTP získala od Erste Vienna Group. „Díky úvěru přesahujícímu 140 milionů eur, který jsme získali od Erste Vienna Group na sklonku roku 2008, jsme byli schopni veškeré pohledávky uspokojit a nyní pokračujeme s dotyčnými dodavateli v další spolupráci,“ uvedl Roll. „Exekuční řízení se navíc týkalo té části CTP, která pro rozvoj obchodu není klíčová. V tuto chvíli je již ukončené,“ dodal.

#####CTP prý dlužila stavebníkům

#####Výstavba hotelu je pozastavena

CTP vlastní v ČR přibližně polovinu všech nových skladů. V Česku firma ovládla výstavbu průmyslových nemovitostí hlavně v mimopražských regionech. Nejsilnější postavení má především v okolí Brna a Ostravy. V Brně staví také dvacetipatrový hotel ve Spielberk Office Center. Jeho výstavbu však firma loni pozastavila, aby měla peníze na jiné projekty. Pokles cen komerčních nemovitostí srazil podle již dřívějšího sdělení finančního ředitele firmy Radka Zemana hodnotu čistých aktiv CTP o šest milionů eur na hodnotu 520 milionů eur. Výstavba logistických areálů byla mezi prvními segmenty realitního trhu, které zasáhla finanční krize. Stavitelé nových skladů totiž velmi brzy pocítili například problémy automobilového průmyslu.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!