Firma PSJ je podruhé v insolvenčním řízení, návrh dal Metalšpric | E15.cz

Firma PSJ je podruhé v insolvenčním řízení, návrh dal Metalšpric

Stavební společnost PSJ se podruhé dostala do insolvenčního řízení, tentokrát kvůli pohledávce za téměř 1,4 milionu korun. Na žádost plzeňské firmy Metalšpric-Servis o tom rozhodl Krajský soud v Brně. Vedení PSJ tuto pohledávku jednoznačně popírá a bude se bránit právní cestou, řekl mluvčí Miroslav Fuks.

PSJ podle Fukse vnímá návrh jako neoprávněný, účelový a „šikanózní“, jímž má být firma nucena k úhradě sporné pohledávky. „Pokud pak nebude pohledávka uhrazena, záměrem je, aby byla společnosti PSJ způsobena co největší škoda,“„Musíme zdůraznit, že zůstatek na bankovních účtech PSJ dlouhodobě převyšuje částku, která 500krát převyšuje spornou sumu,“ poznamenal Fuks. Doplnil, že proti akci firmy Metalšpric-Servis se bude PSJ bránit právně a bude požadovat úhradu případně vzniklých škod.

PSJ působí na trhu od roku 1990 a patří mezi největší stavební společnosti v Česku. Celá stavební skupina PSJ v letošním roce očekává zvýšení konsolidovaných výnosů na 5,8 miliardy korun z loňských 3,94 miliardy. Zisk před zdaněním bude činit 130 milionů korun. Firma Metalšpric-Servis, s.r.o., se podle údajů v obchodním rejstříku kromě provádění staveb zabývá například i velkoobchodem a povrchovými úpravami a svařováním kovů a dalších materiálů.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!