FOR ARCH nabídne bohatý doprovodný program | E15.cz

FOR ARCH nabídne bohatý doprovodný program

Už jen pár týdnů zbývá do zahájení pro stavební firmy klíčového podzimního veletrhu FOR ARCH. Ten se na letňanském výstavišti představí ve dnech od 22. do 26. září a vedle tradiční přehlídky novinek na stavebním trhu se bude snažit přilákat návštěvníky i bohatým doprovodným programem. Jeho základem budou odborné konference a soutěže.

Ještě před zahájením samotného veletrhu se uskuteční konference Křižovatky architektury aneb Lze zachovat genia loci v běhu dějin? Ta současně otevře i festival architektury Architecture Week. Hlavními tématy letošního ročníku konference budou Moderní architektura vs. historická centra měst a Zdroje financování, politika výstavby, urbanistické studie. První den veletrhu se pak bude hovořit například o využití solární energii pro bytové domy, o den později se pak uskuteční odborný workshop na stále aktuální téma Revitalizace a úspory energií v bytových domech. V rámci doprovodného programu souběžně pořádané výstavy FOR WOOD se uskuteční čtvrtý ročník celostátní konference Dřevěné stavění. Ta se letos zaměří především na možnosti energetických úspor, ekologických a ekonomických přínosů tohoto typu výstavby. Hovořit se přitom bude nejen o výstavbě dřevěných rodinných domů, ale i středně vysokých budov do osmi podlaží.

Svou tradici již má konference o inteligentních budovách a telekomunikacích, která se v rámci veletrhu FOR ARCH uskuteční již pošesté. I na této konferenci se bude hovořit o úsporách energií a ekologických efektech. Sobota 26. září pak bude věnovaná prezentaci historie pražské dopravy. Pokud jde o soutěže pořádané v rámci stavebního veletrhu, nejprestižnější je jistě GRAND PRIX FOR ARCH 2009, tedy soutěž o nejlepší výrobek, exponát či technologii veletrhu. ARCHITECT AWARD ABF 2009 pak ocení architekturu mladých, začínajících architektů.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!