Fotbalisté pálí, své protivníky nešetří | E15.cz

Fotbalisté pálí, své protivníky nešetří

Petr Páral

Jihlavští fotbalisté v posledních dvou duelech druhé ligy vstřelili celkem deset branek a vyšplhali se už do nejvyšších pater tabulky.

Vysočina se rozjela. Ve dvou posledních zápasech druhé fotbalové ligy zaznamenala výrazný vzestup formy a posunula se na třetí příčku tabulky, když ztrácí pouhé dva body na vedoucí Vlašim.
Daří se teď především jihlavské ofenzivě.
Před dvěma týdny dala Vysočina lekci z produktivity Zlínu na jeho půdě, kde zvítězila suverénně 4:1.

Tohoto výsledku dosáhla především díky střeleckému probuzení navrátilce z pražské Slavie Stanislava Tecla, který dal hned dvě branky.
V pátek nastoupil FC Vysočina před domácím publikem proti fotbalistům Čáslavi, a ti toto utkání budou ještě dlouho pamatovat. Z Jihlavy totiž odjížděli se šestigólovým přídělem. Po dvou gólech vstřelili Filip Dort s Petrem Dolejšem a jednou rozvlnili síť brány hostujícího mužstva Petr Tlustý a Peter Krutý.

Trenér Jihlavy Luboš Urban neskrýval po dvou náramně vydařených zápasech spokojenost.
„Výhra 4:1 ze Zlína nás nakopla. Tam jsme podali sebevědomý výkon podtržený fotbalovou kvalitou. A pak jsme to zúročili doma s Čáslaví. Každý, kdo se přišel podívat, viděl hezký fotbal se spoustou šancí a hromadou gólů. Teď panuje velká spokojenost,“ přiznal Urban.
Jak v duelu se Zlínem, tak v zápase s Čáslaví si diváci přišli na své. Pravda, na Moravě to domácí fanoušky příliš nepotěšilo…

Aby mužstvo vstřelilo deset gólů během dvou zápasů, to se nevidí každý den. Podle kouče Urbana stojí za neobvyklou kanonádou především probuzení hráčů, jejichž úkolem je právě střílet branky.
„Stojí za tím samozřejmě týmová práce, zlepšený kolektivní výkon a probuzení střelců. Ať je to Standa Tecl, Petr Dolejš, Filip Dort nebo Radek Görner. Tlačíme se do koncovky, šancí je daleko víc a potom i ta produktivita a proměňování je na vyšší úrovni,“ poznamenal trenér Vysočiny.

Dalším soupeřem Jihlavských fotbalistů bude rezerva pražské Sparty, která sice o víkendu podlehla na vlastním hřišti v městském derby Dukle 0:3, ale předtím v soutěži neprohrála.
Kouč Urban prý do Prahy nepojede se svými svěřenci bránit nerozhodný výsledek. Podle jeho slov se bude tým snažit dál hrát ofenzivní fotbal a pokusí se odvézt si z metropole plný bodový zisk.

„Daří se nám hrát směrem dopředu, jsme efektivní, dáváme góly. Takže určitě nastoupíme s útočnou taktikou. Fotbal je o gólech, a pokud na Spartě gól nedáme, nemůžeme vyhrát. Budeme hrát tu hru, která se nám daří a přináší výsledky. To znamená ofenzivní fotbal s cílem vstřelit gól, abychom si ze Sparty odvezli tři body,“ zdůraznil Urban.

Autor: Petr Páral
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!