Fotbalový stánek Stovky | E15.cz

Fotbalový stánek Stovky

Stadion ve Stovkách patří k největším v Moravskoslezské fotbalové lize.

Domácí stánek frýdeckomísteckých fotbalistů stojí na okraji města. Pojme přes dvanáct tisíc lidí. Na zápasy valcířů ve třetí fotbalové lize sem ale nyní chodí okolo dvou tisíc fanoušků.

Tribuna k sezení nebo ochozy na stání

Příznivci frýdecko-místeckých fotbalistů sledují zápasy buď vsedě ze zastřešené hlavní tribuny, nebo vestoje z ochozů. Hlavní tribunu tvoří přes dva tisíce dřevěných sedaček. Diváci mají ze všech míst perfektní výhled na hrací plochu, takže můžou po celou dobu utkání pozorovat veškeré dění na hřišti.
Spodní řady jsou v bezprostřední blízkosti trávníku, takže fanoušci slyší i některé výroky hráčů na adresu rozhodčích nebo taktické pokyny trenérů ze střídaček. V případě nepříznivého počasí jsou před deštěm či sněhem schovaní pod střechou tribuny.
Oproti tribuně nabízejí ochozy rovných deset tisíc míst k stání. Jsou na druhé straně hřiště naproti hlavní tribuně a také za jednou brankou. Za tou bývá na každém utkání valcířů jádro jejich fanoušků, které v každém domácím utkání frýdecko-místecké fotbalisty vehementně povzbuzuje. Ochozy mají tu nevýhodu, že za nepříznivého počasí na nich diváci zmoknou.

Děti si mohou hrát na pískovišti

Funkcionáři ve Stovkách nezapomněli ani na rodiny s malými dětmi. Ženy a děti do patnácti let mají na stadion vstup zdarma, takže zaplatí pouze za otce. Navíc nejmenší mají v areálu možnost vyřádit se na pískovišti a prolézačce, které jsou hned vedle občerstvení. Maminky tedy mohou u kávy dohlížet na
své děti a tatínky nechat v klidu dívat se na fotbal.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!