Futsalisté hráli poprvé doma a vyhráli | E15.cz

Futsalisté hráli poprvé doma a vyhráli

Teprve ve mistrovském čtvrtém utkání se mladoboleslavští futsalisté radovali z vítězství, byť velmi těsného a šťastného. Porazili Balticflora Teplice B 3:2

Bylo to první utkání na domácí palubovce ve sportovní hale TJ AŠ Mladá Boleslav. Předchozí tři kola hráli venku. Prohráli v Plzni 3:4, v Táboře 1:4 a remizovali ve Slaném 3:3. Jeden bod a umístění na předposlední příčce druholigové skupiny Západ byly počinky hodně pod plánovanými představami. Přiznal to i trenér Jiří Baborák, jenž ale měl k nepovedenému startu do mistrovské sezóny vysvětlení. „Hledáme optimální sestavu,“ řekl trenér futsalistů FK Mladá Boleslav.
Zda ji našel, mělo ukázat první domácí utkání proti rezervnímu celku Balticflora Teplice. První výhra 3:2 sice potěšila, ale vzhledem k tomu, že proti týmu, jemuž sudí krátce po zahájení utkání vyloučil brankáře, dali Boleslavští vítězný gól až šest vteřin před koncem, mnoho otázníků zůstalo nevyřešených. „Z jasného utkání jsme udělali zbytečné drama vlastní střeleckou nemohoucností,“ zlobil se boleslavský trenér Jiří Baborák.
Boleslavští futsalisté se tak konečně pohnuli v tabulce nahoru. Po čtyřech odehraných zápasech jsou se čtyřmi body a pasivním skóre 10:13 devátí v tabulce západní skupiny druhé ligy. Nejlepším střelcem je Matěj Kracman se čtyřmi trefami. Jaroslav Poláček, Jaroslav Jílek, Petr Pára, Martin Sopko, Zdeněk Kraus a Luboš Remenec přidali po jednom gólu.
Boleslavští v dalším programu druhé futsalové ligy jedou dvakrát ven. Nejprve do Jablonce a potom do Liberce. Doma hrají až v pátek 20.listopadu večer od osmi hodin v pojizerském derby s družstvem Dalmach Turnov.
V ročníku 2009/10 se futsal hraje poprvé pod hlavičkou FK Mladá Boleslav. „Dohodli jsme se zatím jenom na jeden ročník a jednoznačným cílem je postup do nejvyšší soutěže,“ prohlásil prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek před zahájením mistrovské sezóny. „Futsal se i jinde hraje pod křídly klubů velkého fotbalu, je divácky atraktivní podívanou a umožňuje uplatnění fotbalistům, kteří se neprosadí ve velkém fotbalu,“ vyjmenoval Josef Dufek tři hlavní důvody, pro spolupráci s futsalovým družstvem.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!