Futsalisté uzavřeli rok v elitní osmičce | E15.cz

Futsalisté uzavřeli rok v elitní osmičce

Osmé místo patří po dvanácti zápasech celostátní ligy futsalistům z Klatov.

Futsalistům SF Trivel Klatovy se ani trochu nepovedl začátek soutěžního ročníku 2009/2010 celostátní ligy. Byli na dně, ale dokázali se od něj odrazit a do nového roku vstupují z osmého místa. Po osmém kole měli Klatovští na kontě pouhé tři body za jedinou výhru nad FS Sádek a dvanáctičlenné pořadí uzavírali. Ovšem pak Klatovští převálcovali SF Klimco Darkovice, remizovali s SC Premium Stonava. V posledním zápase roku 2009 porazili Bombarďáky Větřní. Teď mají deset bodů. „Už je to veselejší pohled,“ konstatuje trenér SF Trivel Klatovy Martin Štancl.

„Osmá příčka je poslední postupovou do play-off. Bylo by super nejméně ji udržet, ale bude to těžké, v tabulce je veliká tlačenice. Ovšem my se porveme. V sázce je ještě třicet bodů,“ říká. Trivel kraluje tabulce slušnosti, klatovský Petr Mužík je z deseti góly třetím nejlepším střelcem soutěže. „Mám radost, Petr je střelec, a to odehrál jen šest zápasů. Těší mne i hodnocení slušnosti, i když bych jej klidně za celkové umístění vyměnil,“ tvrdí Štancl.

Klatovské futsalisty v sobotu 9. ledna čeká poslední domácí vystoupení základní části soutěže. V hale v Čapkově ulici program začíná v deset hodin dopoledne. To Klatovy hostí FS Sádek. Za deset minut dvanáct Klatovští nastoupí proti SK Goll Běloves. „Tihle soupeři jsou v tabulce hned nad námi. Proto musíme bodovat. Budeme tak potřebovat podporu fanoušků, které do haly na utkání srdečně zvu,“ láká trenér Štancl.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!