GEMINI - BLÍŽENCI mezi budovami | E15.cz

GEMINI - BLÍŽENCI mezi budovami

V Praze-Pankráci vyrostl nový administrativní komplex s názvem Gemini, jehož investorem je společnost IMMORENT ČR a Sparkassen Immobilien AG. Otevřela se první část administrativního centra.

Rozsáhlý komplex s názvem Gemini nabídne celkem 38,6 tisíce m2 kancelářských ploch. V první fázi je jich připraveno přes 17,5 tisíce m2.

Vybudováno bylo také 221 parkovacích míst. Investorem a majitelem komplexu za necelé 2 miliardy Kč je rakouská investiční společnost Sparkassen Immobilien AG.

Developerem projektu je IMMORENT ČR. Obě společnosti jsou součástí skupiny Erste. Realizace 1. etapy stavby v místě bývalého autobusového nádraží Pankrác trvala 18 měsíců.

„Jedním z hlavních důvodů, proč jsme si pro výstavbu Gemini zvolili Pankrác, je potenciál rozvoje této části města směrem k novému centru obchodu v Praze. Místo je velmi dobře dostupné - přímo u Gemini je nejen stanice metra trasy C, ale i nájezd na dálnici D1 směrem na Brno,“ uvedl ing. Tomáš Velemínský, jednatel společnosti IMMORENT ČR.

Majitelem Gemini je rakouská investiční společnost Sparkassen Immobilien AG, která vlastní přes 200 objektů v Rakousku, Německu a střední a východní Evropě.

V České republice působí firma od roku 1999. V Praze investuje zejména do hotelů a kancelářských prostor. Vlastní zde nemovitosti v hodnotě 105 milionů eur.

Zástupce vedení společnosti Friedrich Wachernig k tomu poznamenává: „Předmětem našeho podnikání jsou investice do nemovitostí s dlouhodobým potenciálem zhodnocování. Jsme rádi, že se můžeme prezentovat tak významnou investicí právě tady v Praze.“ Zajímavá je architektura budovy. Na devítipodlažní věži je fasáda z holandských cihel, nižší, šestipodlažní část budovy má prosklenou fasádu z hliníkových fasádních profilů, takže budova je vlastně kombinací těžké cihelné hmoty a lehké skleněné fasády. Jeden z autorů projektu, architekt Vladimír Krátký, říká: „Pro holandské červené cihly jsme se rozhodli proto, abychom vytvořili něco neobvyklého.

Nechtěli jsme postavit jen další skleněné administrativní centrum. Vliv hluku z dopravy na přilehlé obytné domy zase eliminuje ojedinělé řešení fasády ze speciálních hluk pohlcujících panelů v ulici Hvězdova.“ Budova A komplexu Gemini nabízí zákazníkům ve dvou částech budovy, šesti- a devítipodlažní, celkem 17 549 m2 kanceláří kategorie A. Pracovat by zde mělo zhruba dva tisíce lidí. Vedle podzemního parkoviště s 221 místy pro osobní auta, je přímo v objektu k dispozici také restaurace a další služby. „Zájem o prostory v Gemini nás mile překvapil.

Přestože za poslední tři roky vzrostla nabídka kancelářských prostor v Praze o 400 tisíc m2, jsme v hledání nájemců velmi úspěšní,“ konstatoval ing. Tomáš Velemínský a dodal: „Budovu A jsme chtěli mít pronajatu na konci roku 2009.

Už nyní ale máme zamluveno 80 procent prostor. Mezi naše největší nájemce patří například Unipetrol a Benzina, ProLogis nebo Agro Bohemia.“ Stavba administrativního komplexu Gemini probíhá ve dvou etapách.

S dokončením druhé fáze - budovy B, se počítá na konci roku 2008. Společnost IMMORENT působí na českém trhu od roku 1997. V roce 2007 dosáhla podle údajů České leasingové a finanční asociace objemu nových obchodů přes 6 miliard Kč

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!