Golfisty vystřídali běžkaři | E15.cz

Golfisty vystřídali běžkaři

Na běžky se nyní můžete vypravit na Brdy i na berounský golf.

Lyžařskou stopu připravili pro nadšené sportovce pracovníci berounského golfového areálu. „K dispozici tu jsou pro běžkaře dva okruhy. Jeden zelený tříkilometrový. Na něj navazuje druhý červený okruh v délce pěti kilometrů,“ uvedl pracovník berounského Golf resortu Petr Košátko. Dráha je určena jak pro zdatné sportovce, tak i začátečníky či děti. Podle Košátka jsou nyní v areálu ideální lyžařské podmínky. To potvrzuje i Martin Šindler, který se o běžkařskou dráhu nyní stará.
„Zatím sníh pořád padal a byl měkčí, tak jsme museli trať každý den upravovat. Teď už má dráha dobrý podklad a je ve velmi kvalitním stavu,“ řekl Šindler s tím, že po celé trase je asi čtyřicet centimetrů sněhu. „Autem se dá dojet až sem nahoru, tady se mohou lidé přezout u klubového domu. Deset metrů odtud vede stopa,“ uvedl Šindler.
Je tu k dispozici jak mechanicky stopa vytvořená speciální žehličkou, tak i trasa pro volný styl. Otevřeno je nyní od osmi hodin ráno až do 21 hodin. Jelikož k dispozici není osvětlení, lyžuje se většinou do šestnácti maximálně sedmnácti hodin. „Bohužel nemůžeme poskytnout lyžařský servis, takže veškeré vybavení si lyžaři musí přinést sami,“ upozornil Košátko. Lyžovat se tu podle něj bude tak dlouho, dokud bude sníh. Uměle zasněžovat tady totiž trasu nebudou.
Už o uplynulém víkendu, kdy se tu poprvé lyžovalo, přišlo kolem stovky lidí. „Byli tu jak lidé z Berouna, tak i od Kladna. Hodně lidí ale kvůli sněhové kalamitě ani nevyjelo, takže si myslím, že teď se bude počet návštěvníků zvyšovat,“ odhaduje Šindler.
Lyžuje se i na Brdech. Většina značených tras už má vyježděnou stopu, v okolí Kytínské louky je dokonce cesta upravena pluhem, takže je možné i bruslit. „Vyjeli jsme ze Všenor a pokračovali po hřebeni až do Hostomic,“ řekla jedna z lyžařek Dita Malá z Prahy. „Jen mě překvapilo, kolik tu bylo o víkendu lidí,“ dodala. Nejfrekventovanější tak je trasa po červené značce z Černolic přes Skalku, Stožec do Hostomic. Běžkaři se mohou na Brdy dostat i po železnici a to motorákem ze Zadní Třebaně. „My jsme vystoupili v Osově a spolu s námi asi dalších patnáct běžkařů. Vyjeli jsme na značenou trasu a pak pokračovali po hřebeni do Haloun,“ uvedla Alena Váňová ze Řevnic.

Golf Resort Beroun
V provozu dvě dráhy, otevřeno od 8 hodin. Lyžování bez nočního osvětlení
Restaurace v provozu do 21 hodin, denní menu 99 Kč, k dostání i teplé nápoje Otevřeno je i wellness centrum. Vstup na běžkařskou dráhu je zdarma. Více informací: 313 101 090 nebo www.golfberoun.cz

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!