Google koupil firmu, která se zabývá identifikací pomocí zvuku | E15.cz

Google koupil firmu, která se zabývá identifikací pomocí zvuku

Google koupil firmu, která se zabývá identifikací pomocí zvuku
Centrála Googlu (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: romanboed via Flickr

pav

Americký internetový gigant Google koupil malou izraelskou společnost SlickLogin, která se zabývá systémem identifikace pomocí zvukových vln. Informoval o tom internetový server BBC. Finanční podmínky transakce nebyly zveřejněny.

SlickLogin vyvíjí technologii, která internetovým stránkám umožní vysílání téměř neslyšitelných zvuků z reproduktorů osobního počítače uživatele. Tyto zvuky přijme uživatelův mobilní telefon a vyšle zpátky signál, který potvrdí identitu uživatele. Technologii tak lze využít jako náhradu za přihlašovací heslo či jako dodatečnou bezpečnostní pojistku.

Izraelská firma vznikla teprve loni. Za jejím vznikem prý stojí tři lidé se zkušenostmi z bezpečnostních složek. Podle všeho mají za sebou službu ve speciální jednotce 8200, která se v rámci izraelské armády specializuje na kyberbezpečnost. Tato jednotka je ostatně známá jako líheň izraelských startupů.

Nyní se SlickLogin připojí k izraelskému vývojářskému centru Googlu. Zapojí se tak do skupiny, která se bezpečnostním otázkám věnuje už delší dobu. Pro Google už v Izraeli pracuje 450 vývojařů.

Představení SlickLogin na Techcrunch Disrupt

Společnost Google je největším internetovým vyhledávačem na světě. Její operační systém Android navíc využívá většina chytrých mobilních telefonů. Firma se tento měsíc stala podle tržní hodnoty druhým největším podnikem ve Spojených státech, když předstihla ropnou firmu Exxon Mobil. Jedničkou zůstává technologická společnost Apple.

Autor: pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!