Havířov skončil v první lize | E15.cz

Havířov skončil v první lize

Jiří Podhájecký Havířov

Mužský hokej v Havířově skončil. Prezident klubu Ivo Peštuka se nedohodl na spolupráci s městem. Mládež by měla pokračovat.

Dne 8. ledna ukončil mužský hokejový oddíl Havířov Panters své účinkování v první lize ledního hokeje.Ta zpráva možná někoho překvapila, ale většinu fandů i havířovských hokejistů nezaskočila. „Tušili jsme dopředu, že se něco děje. Prezident Ivo Peštuka měl ráno jednání se zástupci města a měl nám potom říct, jak ta jednání dopadla. Ovšem na ranním tréninku se neukázal a až doma z internetu a rádia jsem se dozvěděl, že jsme v Havířově skončili. Extrémní šok to ale nebyl,“ sdělil teď už bývalý kapitán Havířova Tomáš Klimeš. V Havířově by chtěli zachovat alespoň mládežnický hokej.

Hráčům se ulevilo, když vědí na čem jsou

V Havířově se schylovalo k bouřce už delší dobu. Sice se vedení podařilo angažovat zkušeného hokejistu Davida Moravce a zdálo se, že špatná situace kolem financí je zažehnána, když si mohli dovolit takovou hvězdu, ale byl to jen klam. Hráči nejdříve nenastoupili ve 26. kole proti Benátkám a zápas odehráli junioři. Po této události odstoupil sportovní manažer Marek Novotný. „Hlavním důvodem mého rozhodnutí bylo to, že jsem nedokázal zajistit, aby hráči normálně nastoupili k zápasu,“ uvedl jen Novotný. Poté situace jen gradovala. Bez jakékoliv omluvy se k týmu nepřidali Filip Smejkal a Darius Rusnák. Do Šumperku pak ještě odešel David Moravec. „Situace byla těžká. Nedostávali jsme výplaty. 20. ledna to budou tři měsíce, co jsme neviděli z Havířova ani korunu. A myslím, že ty peníze ani nikdy neuvidíme,“ myslí si Klimeš. Hráčům bylo sděleno, že si mají hledat jiné angažmá.“Na jednu stranu můžeme být rádi, že už to skončilo. Byli jsme pořád ve stresu, co bude dál. Takhle se alespoň můžeme porozhlédnout po jiných klubech a dohrát tak sezonu. Spousta z nás se určitě po očku dívala, kde by jsme mohli hrát. Situace se vážně dala předvídat,“ pověděl Klimeš.

Autor: Jiří Podhájecký Havířov
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!