Házenkáři zahájili sezonu tragicky | E15.cz

Házenkáři zahájili sezonu tragicky

Házenkáři Frýdku-Místku mají v úvodu extraligy jediný cíl. Soutěž udržet.

V prvním utkání sezony přivítali hráči SKP Frýdek-Místek házenkáře Přerova a fanoušky obrovsky zklamali, když doma prohráli o deset gólů 22:32. Ve druhém kole hostili Hranice a fanoušci čekali, jestli svěřenci trenéra Jiřího Kekrta zlepší herní projev. Házenkáři Frýdku-Místku sice hráli lépe, ale porážce o šest branek 25:31 nezabránili.
„V prvním utkání jsme nehráli dobře. Přerov předvedl velmi disciplinovaný a na své poměry velice dobrý výkon. Ve druhém utkání bylo vidět zlepšení. Kluci se kondičně Hranicím vyrovnali. V poločase byl výsledek vyrovnaný 16:16, ale bohužel neproměňování šancí a nepokrytí spolupráce mezi spojkou a pivotem nás stálo body,“ pověděl trenér Frýdku-Místku Jiří Kekrt.

Finále? Už jen krásná vzpomínka

Klub, který v roce 2003 vybojoval mistrovský titul a v letech 1999, 2000, 2001, 2002 a 2005 hrál ve finále, se v posledních letech pohybuje na dně extraligové tabulky. „Bohužel ten problém je dlouhodobější. Klub se neustále potýká s odchody hráčů. Prakticky každou sezonu se tady tvoří nový tým. V kádru není žádná osobnost, která by, když se týmu nedaří, vzala zodpovědnost na sebe. Naši kluci teď musí najít v sobě sebedůvěru a věřit ve vlastní schopnosti,“ prohlásil Kekrt. Také před touto sezonou odešlo několik hráčů základní sestavy. „Odešli Skála, Pavlík, Štěpánek, Štolcar, Bednárek, Straka. To je prostě hodně. Kádr jsme sice doplnili o odchovance, ale ti se nemají koho chytit. Na hřišti není nikdo, kdo by je usměrnil. Nechci říkat, jestli je to dobře, nebo špatně, že hrajeme s našimi odchovanci, ale situace je prostě taková a my musíme věřit, že si kluci na extraligu co nejrychleji zvyknou,“ sdělil Kekrt. Někteří hráči, jako Rudolf Skála nebo Radim Pavlík, dali před Frýdkem-Místkem dokonce přednost nižší soutěži. „Házená ve Frýdku-Místku by mě neuživila. Musím se dívat do budoucnosti a tu jsem v házené neviděl. V současnosti hraji házenou jen pro zábavu v Polance, která hraje druhou ligu, ale zázemí je tam lepší než ve Frýdku-Místku. Můžeme využívat posilovnu nebo saunu,“ řekl Pavlík.
Frýdek-Místek tak zřejmě doplácí na to, že ve městě není házená sportem číslo jedna. „Lépe jsou na tom volejbalistky a asi i fotbal. To je podle mě důvod, proč to v házenkářském klubu není dobré,“ popsal Pavlík. Kouč Kekrt se rovněž přidává. „Není tady taková situace jako před deseti lety, kdy si vedení mohlo koupit hotové a zkušené hráče,“ prohlásil Kekrt. A tak co se týká ambicí pro letošní sezonu, ani vedení klubu ani trenér nejsou příliš nároční. „Věřím, že se kluci sehrají a že se odrazí ode dna tabulky. Jsem realista a vím, jaká je situace. Proto se musíme soustředit na záchranu extraligy. Jiný cíl ani nemůžu mít. Rovněž bych chtěl, aby se kádr udržel i v dalších letech, a pokud to půjde, aby se vhodně doplňoval,“ řekl Kekrt.

Posílení týmu je zatím v nedohlednu

Posil se ale frýdecko-místecký kouč asi jen tak nedočká. „Posílit bychom samozřejmě potřebovali, ale myslím, že v nejbližší době žádný přestup neuskutečníme,“ uvedl Kekrt. Házenkářská nejvyšší soutěž v letošním roce zaznamenala jednu výraznou změnu. Extraliga bude mít jen základní část, nebude se hrát vyřazovací část.
S tímto rozhodnutím ve Frýdku-Místku příliš spokojení nejsou. „Beru to jako fakt, který neovlivním, ale pro náš tým je to určitá nevýhoda.
A co se týká celé soutěže, nejsem schopný odhadnout, jestli je to krok dozadu. Ten, kdo udělal takové rozhodnutí, musí pro to mít určité argumenty,“ řekl Kekrt.
Hráči Frýdku-Místku po dvou nezvládnutých domácích utkáních po sobě nyní jedou na hřiště Třeboně. Doma se opět představí až v sobotu 2. října, kdy budou hostit Plzeň i s bývalým reprezentantem Martinem Šetlíkem. Utkání začíná v pět hodin odpoledne.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!