Helika realizuje velký bytový projekt v Bratislavě | E15.cz

Helika realizuje velký bytový projekt v Bratislavě

Jedním z největších bytových projektů momentálně realizovaných v Bratislavě je Jégého alej. Jeho developerem je společnost FINEP, architektem pak architektonická a projekční kancelář Helika. První majitelé nových bytů se budou moci nastěhovat již na podzim letošního roku.

Projekt Jégého alej je situovaný v atraktivní bratislavské rezidenční čtvrti a v prvních dvou etapách nabídne 506 bytových a apartmánových jednotek s výhledy na téměř celou Bratislavu. Architektonicky členitou stavbu s 10, respektive 15 podlažími a 21podlažní věží, doplní též nezbytná parkovací místa, obchody, služby a restaurace. Lokalita, ve které se Jégého alej nachází, je součástí širšího městského centra, konkrétně městské části Ružinov. Dříve zde stával velký výrobní závod. I proto je na lokalitu dobré dopravní napojení prostřednictvím přilehlých městských dopravních tepen. Koncepce navržené zástavby vychází z doplnění již existujících bytových domů situovaných na protilehlé straně aleje. Respektuje také sportovní halu na severu a polyfunkční zástavbu na jihu území.

#####Dobrá lokalita nedaleko centra

„Jako architekty nás tato lokalita nadchla, protože se nachází na inspirujícím místě s krásnými výhledy na téměř celou Bratislavu. Skoro všechny byty jsou orientované na východní a západní stranu a už od 8. podlaží je z východní strany pohled na panoráma východní strany Bratislavy, části Ružinov, na západě se pak vyjímá celá Bratislava v čele s majestátním bratislavským hradem,“ uvedl vedoucí ateliéru architektury společnosti Helika, akad. arch. Vladimír Kružík. Projekt Jégého alej jistě napomůže splnění velkých ambic stávající Jégého třídy - stát se v blízké budoucnosti skutečným živým velkoměstským bulvárem lemovaným obchody, kavárnami a restauracemi. Dalším impulzem pro vytvoření takového městského organismu bude i rozšíření projektu o další dvě etapy, jak již oznámil developer Jégého aleje, společnost FINEP.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!