Herci chtějí v nové sezoně hlavně bavit | E15.cz

Herci chtějí v nové sezoně hlavně bavit

Nová divadelní sezona nabídne divákům desítky premiér. Převažují v nich komedie.

Sugar, Bouře, Autobus, Tartuffe, Charleyova teta, Mahábhárata, Marimba v Minoru či Johanka z Arku. To je jen krátký výčet premiér divadelních her, které pro diváky v nové sezoně připravila pražská divadla.

Většina scén do svého repertoáru letos zařadí komedie. Jednou z nich je i opereta Sugar, která vznikla podle oscarového snímku Někdo to rád horké. Od 26. září ji mohou zhlédnout diváci v Divadle pod Palmovkou. „Majitelé licenčních práv přesně určovali detaily hudebního nastudování,“ řekl dramaturg divadla Ladislav Stýblo.

V duchu převlékacích komedií se ponese i hra Divadla Na Jezerce Charleyova teta s Lubomírem Lipským a Janem Hrušínským. Ten komedii Jevana-Brandona Thomase o tom, jak se student převlékne za tetu, aby umožnil svým přátelům strávit den s jejich dívkami, i režíroval. „Je to skvěle napsaná hra, plná humoru a lásky,“ uvedl Hrušínský.

S převleky a záměnami identit si zahrává i komedie amerického autora Kena Ludwiga na motivy Večera tříkrálového nazvaná V korzetu pro tetu, kterou uvádí Divadlo na Fidlovačce.

V září se na muzikálovou scénu vrátí Johanka z Arku, a to v Divadle Kalich, které letos slaví jubilejní desátou sezonu.

Dvanáct premiér v Národním divadle

Národní divadlo má pro diváky na tuto sezonu připravených dvanáct premiér, Dejvické divadlo představí autorský projekt Simony Babčákové Kostra Nostra a divadlo Na Zábradlí svůj repertoár obohatí mimo jiné o Moliérovu hru Tartuffe s Pavlem Liškou v hlavní roli.

Svá místa v programech najdou i alternativní, moderní, a ne tak často uváděné hry. Švandovo divadlo představí hororovou inscenaci švýcarského dramatika Lukase Bärfusse nazvanou Autobus a v Divadle Disk si studenti DAMU pohrají se Shakespearovou Bouří.

Divadlo Minor pro děti připravilo bubenickou show beze slov s názvem Marimba v Minoru. Divadlo ABC v experimentech nezůstalo pozadu, jeho herci nastudovali starověký indický hrdinský epos Mahábhárata.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!