Hochtief zabodoval s bytovým projektem Marco Polo Tower | E15.cz

Hochtief zabodoval s bytovým projektem Marco Polo Tower

Pomyslného realitního Oscara v kategorii „Rezidenční development“ si z 21. ročníku největší evropské přehlídky nemovitostí a investičních příležitostí, veletrhu MIPIM v Cannes, v březnu letošního roku odnesli tvůrci rezidenčního projektu Marco Polo Tower. Konkrétně renomovaná společnost Behnisch Architekten a hamburská pobočka Hochtief Projektentwicklung.

Projekt Marco Polo Tower vznikl v srdci Hamburku na místě bývalých přístavních doků, tvořících novou čtvrť Hafen City. Ta se stává místem pro život 21. století tohoto kosmopolitního a druhého největšího města Německa. Díky mnoha parkům, náměstím a promenádám je centrem kulturního a volnočasového vyžití obyvatel Hamburku i návštěvníků města. Moderní pojetí nechybí ani oceněnému rezidenčnímu projektu Marco Polo Tower, který v soutěži porazil kodaňský projekt Havneholmen a singapurský New Suites. Padesátišestimetrová světlá budova se stává další dominantou této unikátní čtvrti. Je dobře viditelná z velké vzdálenosti, naopak zblízka zaujme 15 různě tvarovanými úrovněmi. Díky atypickému architektonickému řešení je obytná plocha 58 apartmánů různorodá – pohybuje se od 57 do 340 metrů čtverečních.

#####Projekt dbá i na malou spotřebu energie

Marco Polo Tower nabízí i jedinečnou příležitost dotvořit si nový byt ve spolupráci s předními německými architekty a zvolit si tak design, který nejlépe vyhovuje představám těch, kteří zde budou žít. Marco Polo Tower nabízí nádherné výhledy na řeku Labe, na přístav a na Hafen City. Marco Polo Tower respektuje i požadavky na energetickou úspornost budovy, jako je například solární ochlazování, které využívá podpodlažní systém vytápění pro ochlazování v letních měsících nebo přirozené zastínění fasády velkými terasami. I přes nelehké časy ekonomické stagnace se projektu Marco Polo Tower daří, tři čtvrtiny bytů jsou již prodány.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!