Hokej mě neskutečně baví | E15.cz

Hokej mě neskutečně baví

Jiří Podhájecký Ostrava

Viktor Ujčík vyhledává klidné prostředí, a s Vítkovicemi chce vyhrát titul.

Trojnásobný mistr světa, útočník Vítkovic, Viktor Ujčík by rád do své sbírky přidal i mistrovský titul s ostravským klubem, ve kterém má ještě na tuto sezonu smlouvu.

Změnil se podle vás přes léto nějak výrazně tým?
Tak už loni jsme měli výborný mančaft. Až bohužel na ten kolaps, který se nám stal proti Slávii. Snažím se na to celé léto zapomenout, ale pořád se to vrací. Na druhou stranu si člověk může vzít z toho ponaučení. Co se týče změn v mančaftu, tak mě docela mrzí odchod Romana Šimíčka, s kterým jsem si hodně rozuměl, ale takový je hokejový život.

Kádr je skutečně silný, ale fanoušci nechodili v minulé sezoně ve velkém počtu. Co tomu říkáte?
Já vidím problém v hale. Když já si sednu úplně nahoru, tak se mi bude zdát ten hokej hrozně pomalý a o ničem. Lidi by měli sedět kousek od ledu. To pak je jiná atmosféra. Já si vzpomínám, že jsem hrál jednou proti Vítkovicím v Porubě, tam přišly čtyři tisíce lidí, ale byla výborná atmosféra.

Je rozdíl mezi českými fanoušky a těmi ve Finsku, kde jste působil?
Já jsem hrál v klubu, který byl na severu a moc jiných sportů tam nebylo. My jsme tam měli halu pro devět tisíc a skoro pokaždé bylo plno. Oni jsou jiná mentalita. Každý z těch lidí, když šel na hokej, tak měl něco klubového na sobě. Jako šálu, čepici a podobně.

Mohl jste hrát i NHL v dresu Montrealu, který vás draftoval. Nemrzí vás, že jste neodešel?
Mohl jsem odejít. Montreal mi dokonce splnil i všechny požadavky, ale já jsem hrál tehdy za Slavii, a vedení mě požádalo, jestli bych nevydržel alespoň ještě jeden rok, protože měli nasmlouvané různé sponzory a věci kolem hokeje. A já jsem řekl, že zůstanu, už kvůli tomu, že se ke mně korektně chovali.

Ve Vítkovicích máte smlouvu ještě na tuto sezonu. Co potom?
Potom to bude těžký. Bude mi osmatřicet let, ale hokej mě pořád neskutečně baví. A moc si přeji vyhrát extraligový titul a to právě tady s Vítkovicemi.

Zvykl jste si už na Ostravu?
Popravdě, my s rodinou bydlíme v Kravařích a já osobně vyhledávám klidnější místa. Nejsem ten typ, který by pořád někam vyrážel za zábavou. Jsem rád s rodinou a já pořád říkám, domov je tam, kde mám rodinu.

Platí ještě zákaz, který vám dala manželka, že nesmíte sednout na motorku?
Stále platí a já jí to slíbil. Ale v poslední době jsme se o tom bavili a sama manželka mi řekla, že až děti odrostou, tak si můžeme pořídit nějakého choppera. To je prý jediná motorka, na kterou si sedne za mě.

Autor: Jiří Podhájecký Ostrava
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!