Hokejisté se těší na druhou ligu | E15.cz

Hokejisté se těší na druhou ligu

Frýdecko-místečtí hokejisté si po pěti letech zahrají druhou hokejovou ligu.

Hokejisté Frýdku-Místku mají za sebou všechny přípravné zápasy. V současné době už všichni netrpělivě vyhlížejí start druholigového ročníku. Už teď je všem jasné, že sezona
bude nesmírně náročná.
Frýdecko-místecký celek odehrál pět přípravných utkání s odlišnými úspěchy. „Výsledky počátečních přípravných zápasů zčásti určitě ovlivnila obrovská fluktuace hráčů v kádru. V kabině se vystřídalo přes čtyřicet hokejistů. V prvních duelech tedy bylo poznat, že si na sebe kluci teprve zvykají. V těchto zápasech šlo hlavně o to, sehrát se,“ popisuje situaci kolem mužstva hlavní trenér HC Frýdek-Místek Tomáš Špaček. Zápasy z druhé poloviny přípravného období už se ale příznivcům frýdecko-místeckého hokeje musely líbit víc než duely v úvodu přípravy. „Poslední zápasy, ve kterých se už kluci postupně dávali dohromady, vypadaly o poznání líp. Uvidíme tedy, co všechno nám nová sezóna přinese,“ cítí zlepšení Špaček.

Soutěž bude náročná

Hokejisté v přípravných duelech poznali, že zápasy ve druhé lize budou o poznání náročnější než ty, ke kterým nastupovali loni v krajském přeboru. „Prozatímní poznatky jsou takové, že soutěž bude minimálně o sto padesát procent kvalitnější než krajský přebor. Přípravné zápasy nám ukázaly, že druhá liga bude asi ještě náročnější, než jsme čekali,“ hodnotí Špaček. Hokejoví fanoušci se tedy mají na co těšit. Do víceúčelové sportovní haly zase budou moct začít chodit na lepší hokej. „Pro hokej i pro fanoušky je to příjemné zjištění. Pro nás je to ale těžší. Musíme pracovat s kádrem, jaký máme. Nemáme peníze na to, abychom do týmu přivedli všechny kvalitní hráče z okolí,“ vysvětluje Špaček. Trenéři budou sázet hlavně na bojovnost a kolektivní pojetí. „Největší pozitivum, které jsem v přípravných zápasech zaznamenal je fakt, že hráči, kteří tady působili loni, nezapomněli bojovat. Navíc noví hráči, kteří se k týmu připojili, bojovat také umí. To bude pro úspěšné působení v soutěži velmi důležité,“ míní Špaček.

Posily i z první ligy

Vedení frýdecko-místeckého celku lovilo posily i v prvoligových vodách. Kádr dokázalo posílit o několik jmen. Obranné řady vyztuží Jan Kudláček z havířovských Panterů a Peter Babic z Techniky Brno. „Především od Jana Kudláčka si hodně slibujeme. Měl by přinést jistotu do zadních řad. Posílili jsme ale také útočnou fázi. Ze Slezanu Opava přišel forvard Jindřich Suchý,“ stručně představil nové tváře manažer klubu Martin Kurajský. Realizační tým ještě jedná s dalšími dvěma hokejisty. „Byli bychom rádi, kdyby frýdecko-místecký dres oblékali i další dva útočníci. Ve hře ještě zůstávají Ondřej Martiník z Valašského Meziříčí a Libor Gelačák z VOKD Poruba. Věříme, že se nám podaří oba přestupy dotáhnout do konce,“ uvedl na závěr Kurajský.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!