Hokejisté se zachránili ve druhé lize | E15.cz

Hokejisté se zachránili ve druhé lize

Frýdecko-místečtí hokejisté se díky výhře v posledním kole základní části vyhnuli skupině o udržení.

Hokejisté Frýdku-Místku se stejně jako loni i letos pohybují ve spodních patrech druhé ligy. V tomto ročníku však mají po základní části jistotu udržení v soutěži. V posledním zápase vyhráli ve Vsetíně 3:2 a vystřídali tak Valachy na dvanáctém místě. Nyní je čekají střetnutí o sedmé až dvanácté místo.
„Celou sezonu jsme nehráli špatný hokej, ale dostávali jsme příliš mnoho branek. Na výhry jsme potřebovali pět nebo šest gólů, a to je pro tak mladý mančaft velmi těžké,“ vysvětluje trenér Frýdku-Místku Michal Piskoř.

Pomohl zkušený brankář a junioři z Vítkovic

Ke zlepšeným výkonům pomohl frýdecko-místeckým hokejistům příchod zkušeného brankáře Michala Láníčka, který přišel z Hodonína.
„Chytal velmi dobře. Potvrdily to hlavně poslední domácí zápasy, ve kterých jsme dostávali maximálně dvě branky. Takové zápasy jsme pak schopní vyhrávat. Až na duel s Novým Jičínem, který nám vůbec nevyšel. V derby jsme prohráli vysoko 2:9,“ konstatuje Piskoř.
Kus práce odvedli také mladí brankáři Dalibor Polonyi a Radim Vašíček. „Polonyi chytá ještě za juniorku. Je dobře, že se kluci mohou od zkušeného Láníčka učit jak na trénincích, tak při zápasech,“ pochvaluje si Piskoř.
Navíc do útoku chodili na střídavé starty vypomáhat i junioři z Vítkovic. Jedním z nich je odchovanec frýdecko-místeckého hokeje Petr Slovák.
„Juniorská extraliga je rychlejší, agresivnější, ale za to je v ní více nepřesností. Druhá liga dospělých je více o taktice, ale trochu pomalejší. Každopádně duely s celky, jako je Havířov nebo Orlová, jsou kvalitní,“ porovnává Slovák obě soutěže.
Někdy měl mladý útočník hodně nabitý program. Hrával i čtyři zápasy během jednoho týdne.
„Určitě je to lepší než trénovat. Jedině v zápasech nasbírám zkušenosti. To mi tréninky nedají, protože na nich se nedají nacvičit všechny situace ze hry,“ míní Slovák.
V některých kláních však mladí hokejisté v sestavě chyběli. „Třeba v zápase s Novým Jičínem je Vítkovice neuvolnily, protože měli povinnosti v ostravském klubu. Respektujeme to. Jsme rádi za každý jejich start v našem dresu,“ uzavírá manažer Martin Kurajský.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!