Holubář zlostí ubil rakouského dravce. Lopatkou | E15.cz

Holubář zlostí ubil rakouského dravce. Lopatkou

Chovatel ptáků bránil své opeřence tak urputně, že zabil sokola stěhovavého z Rakouska. Jeho cena byla čtvrt milionu korun.

Zlost a strach zároveň. Takové byly emoce, které ovlivnily třiasedmdesátiletého majitele voliéry, v níž se odehrávalo drama v podobě zoufalého boje holubů s dravcem. Do holubníku holubáře z Brna totiž vlétl sokol stěhovavý, jenž se později stal terčem útoku železnou lopatkou.

„V okamžiku, kdy holubář dravce zneškodnil, zjistil, že se jedná o cvičeného ptáka. Na těle měl připevněnou vysílačku a čip, nechyběl ani kožený pásek s obvyklou rolničkou. V tu dobu už si důchodce uvědomil, že udělal chybu a pokusil se zamést stopy,“ řekl brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb.

Důchodce vysílačku zničil a odřízl i kožený pásek. Mrtvý pták pak putoval do pytle se zrním. To už ale na místo dorazil majitel sokola z Rakouska, který byl spolu s několika dalšími kolegy na odchytu bažantů. Místo, kde se naposledy vyskytoval jeho oblíbenec, našel lehce. Sokol totiž měl na těle ještě jeden funkční vysílač.

„Muž, kterému nedávno jiní dravci způsobili v holubníku nemalé škody, se bude zodpovídat z trestného činu poškození cizí věci. Majitel dravce z Rakouska vyčíslil způsobenou škodu na 240 tisíc korun,“ dodal Šváb.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!