Hotel Ibis v Praze-Karlíně hledá nového majitele | E15.cz

Hotel Ibis v Praze-Karlíně hledá nového majitele

Společnost Quinn Group se rozhodla prodat tříhvězdičkový hotel Ibis v Praze-Karlíně. Oznámila to poradenská firma Cushman & Wakefield, která má najít investora. Hotel v současné době řídí na základě smlouvy o provozování společnost Accor, která je oprávněna značku Ibis používat.

Smlouva Accoru na provozování hotelu již vypršela. Investor tak může podle konzultantské firmy získat příležitost změnit marketingovou strategii hotelu a zmodernizovat jej. Hotel funguje od roku 1991, má 226 pokojů. „Právě nyní nastal správný čas na nákup výhodně umístěného hotelu v Praze. V průběhu posledních měsíců se zde potvrdil nárůst obsazenosti a průměrná dosažená denní cena za pokoj by se měla během následujících měsíců zvyšovat,“ uvedl vedoucí středoevropského hotelového týmu Cushman & Wakefield Frédéric Le Fichoux.

V Česku se podle Českého statistického úřadu loni průměrné využití pokojů meziročně zvýšilo z 38,7 na 40,7 procenta. Vyšší nárůst využití pokojů a čistého využití lůžek měly spíš hotely s větším počtem hvězdiček. U pětihvězdičkových hotelů průměrné obsazení pokojů vzrostlo z 46,8 procenta na 52,9 procenta. Naopak u tříhvězdičkových hotelů se zvýšení počtu příjezdů promítlo do obsazenosti daleko méně. Průměrná obsazenost pokojů vloni meziročně stoupla z 38 na 39,2 procent.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!