Hrádek nad Nisou bude mít svůj Senior Park | E15.cz

Hrádek nad Nisou bude mít svůj Senior Park

V Hrádku nad Nisou vrcholí dostavba bezbariérového bytového komplexu pro seniory. Jedná se již o třetí zařízení tohoto druhu v České republice, které buduje akciová společnost Senior Park. V lednu bylo zahájeno kolaudační řízení a slavnostní otevření je plánováno na duben 2011. Zájemci o bydlení si mohou byty rezervovat již nyní.

Starosta Hrádku nad Nisou Martin Půta k výstavbě dodává: „Vítám pokrok při výstavbě Senior Parku v Hrádku nad Nisou, tento druh bydlení pro seniory považuji za vhodný doplněk bydlení v domech s pečovatelskou službou provozovaných městem. Dostatek vhodného bydlení pro seniory a služeb zaměřených na jejich potřeby bude vzhledem k demografickému vývoji v příštích letech jedním z problémů, které budou muset obce a města řešit.“

Na výstavbu celého areálu bylo vynaloženo 25 milionů korun. Senioři si mohou vybírat z nabídky dvaceti bytů 2+kk, jednoho 3+kk a 1+kk. Kromě základního nájmu pak nájemník hradí za další služby, pečovatelky a správce domu, za dovoz obědů, dopravu k lékaři či za nákupy do blízkých měst. Pro obyvatele Senior Parku jsou připravovány pravidelné kulturní akce, které jsou otevřeny i široké veřejnosti a pro zájemce jsou organizovány také zájezdy nejen po České republice, ale i do zahraničí. Budova Senior Parku je koncipována jako uzavřené atrium. Všechny byty jsou bezbariérové a senioři tak mohou bez zdolávání jakýchkoliv překážek trávit čas v atriu s jezírkem, lavičkami a dalšími architektonickými doplňky, které tvoří příjemné prostředí Senior Parku. Výstavba dalšího, v pořadí již čtvrtého Senior Parku, bude zahájena v létě tohoto roku na Ostravsku.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!