Hraničtí překvapili sami sebe | E15.cz

Hraničtí překvapili sami sebe

Druhé místo a jen bod za prvním. Fotbalistům SK Hranice vyšel podzim v nové soutěži nad očekávání dobře.

Ze sedmnácti duelů odešli devětkrát jako vítězové, šestkrát remizovali a utrpěli jen dvě porážky. Dohromady tak fotbalisté SK Hranice posbírali třiatřicet bodů, což je před zimní přestávkou řadí na druhé místo krajského přeboru, jen bod za vedoucí Oskavu. V úspěšnější podzim hranického áčka doufal málokdo.

Hranice, které sestoupily z divize, by mohly v krajském přeboru teoreticky patřit k hlavním favoritům. V neznámé soutěži, s novým trenérem a z velké části přebudovaným týmem je však těžké hned myslet na nejvyšší příčky.

Pomalý rozjezd

„Druhé místo je pro mě příjemné překvapení,“ připouští trenér Petr Zatloukal, který si před startem sezony přál přezimovat aspoň na páté pozici. Ambiciózního kouče nečekaly lehké týdny. Družstvo se v krajské soutěži rozjíždělo pomaleji a hned první utkání skončilo pro SK neslavně. V místním derby proti Ústí prohrály Hranice 1:3, přestože ještě v sedmdesáté minutě vedly. Slabší období pokračovalo remízou, potom první výhrou a pak hned další porážkou.

„Mužstvo se teprve rodilo, a to chvilku trvá,“ vysvětluje Zatloukal nejistý úvod sezony. Pohled do statistik mu dává za pravdu. Od porážky ve čtvrtém kole už Hraničtí neprohráli.

„Kádr se stabilizoval a podařilo se nám zabudovat do sestavy mladé hráče, tak jak jsme si představovali,“ pochvaluje si předseda SK Miroslav Nehyba.

Zásadní podíl na skvělé podzimní bilanci Hranic má silný týmový duch. „Velkými oporami byli hlavně Petr Málek a Artur Wojnarowský, k nim se přidali další,“ chválí kouč.

S posilami je spokojený i sportovní manažer Hranic Radek Průcha. „Noví hráči přispěli nejen svou hrou na trávníku, ale i přístupem k týmu mimo hřiště,“ myslí si Průcha.

Posil ještě přibude

Přestože jsou v Hranicích s podzimními výkony a výsledky spokojeni, měl by se kádr ještě rozšířit. „Máme vytipované tři hráče. Brankáře, záložníka a útočníka,“ neprozrazuje detaily Průcha. Na začátku ledna se tým pustí do přípravy na druhou část soutěže. „Cítím, že máme kvalitu i sílu na to, abychom pořád hráli o špici,“ hlásí Zatloukal.

Podobně vidí situaci i Nehyba. „Budeme se snažit nic nepodcenit a přistoupit k bojům o divizi se vší vážností, abychom se vrátili tam, kam patříme,“ uzavírá předseda klubu.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!