Hrubá stavba části Západního Města končí | E15.cz

Hrubá stavba části Západního Města končí

Administrativní City West a rezidenční Britskou čtvrť Západního Města čekají dokončovací stavební práce. Hrubá stavba budov je hotova a Západní Město přivítá první obyvatele na počátku příštího roku.

Zatím dosáhla proinvestovaná částka za stavební práce 2,18 miliardy korun a postavilo se 298 bytů, 50 tisíc metrů čtverečních kancelářských a komerčních prostor společně s potřebnou infrastrukturou. „Západní Město je první český projekt samostatné čtvrti s byty, kancelářemi, obchody a relaxačními zónami. Díky své komplexnosti a vynikající dopravní dostupnosti nabízí projekt vysoký standard, který stále náročnější čeští klienti požadují. Vzhledem k velkému zájmu a zajištěnému financování projekt probíhá a nadále bude probíhat podle původních plánů,“ říká generální ředitel FINEP Holding Tomáš Pardubický.

#####Největším nájemcem je Siemens

City West nabízí 50 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy, do roku 2012 počet metrů vzroste na dvojnásobek. Největším nájemcem administrativní části je společnost Siemens, která bude mít od příštího roku v City West svou českou centrálu. Od prvního čtvrtletí příštího roku bude Siemens sídlit v dominantě Západního Města, v desetipodlažní budově ve tvaru diamantu. Diamant doplňují pětipodlažní administrativní budovy ve tvaru písmene H se zelenými klidovými zónami uvnitř vnitrobloků. „Moderně navržené kanceláře vyhovují individuálním požadavkům jednotlivých nájemců. Při jejich výstavbě jsme kladli důraz především na snadné přizpůsobení prostor na míru. Kvůli flexibilnímu řešení a dobré poloze máme v současnosti pronajato 60 procent ploch,“ uvádí Tomáš Coufal, manažer projektu ze společnosti FINEP.

#####K dispozici je téměř 300 bytů

Britskou čtvrť tvoří tři bytové domy celkem s 298 unikátními byty v dispozicích od 1+kk o rozloze 31 metrů čtverečních až po 4+kk o rozloze 110 metrů čtverečních. Každý byt disponuje vlastní terasou, balkonem nebo předzahrádkou. Ve vybavení je patrný posun k luxusnějšímu řešení se zaměřením na design, přesto zůstávají byty cenově dostupné. „V rezidenční Britské čtvrti je nyní prodáno přes 40 procent bytů. Největší zájem registrujeme o byty 2+kk a 3+kk. Zájemce láká především výborná lokalita, čistý vzduch a vynikající dostupnost do centra,“ popisuje Pavla Temrová, tisková mluvčí FINEP Holding.

#####Výstavba první fáze pokračuje

City West a Britská čtvrť jsou součástí první fáze Západního Města. Společně s nimi v této fázi vznikne také Rezidence City a Centrální náměstí a park s navazujícími relaxačními zónami. Fáze I bude dokončena v roce 2012 a disponuje rozlohou 14 hektarů. Po dokončení Fáze I nabídne Západní Město 100 tisíc metrů čtverečních pronajímatelných ploch, 40 tisíc metrů čtverečních bytových ploch a 75 tisíc metrů čtverečních zeleně. Celková investice do první fáze dosáhne šesti miliard korun. Poloha na západním okraji Prahy přináší obyvatelům čerstvý, smogem velkoměsta nepoznamenaný vzduch. Obyvatelé budou mít kromě vlastní infrastruktury a služeb také velmi dobře dostupné služby nákupní zóny Zličín. Kvalitu bydlení významně navyšuje také to, že směrem na jih a západ se Západní Město otevírá do volné přírody.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!