Hustopečtí hasiči nafotili kalendář s miss | E15.cz

Hustopečtí hasiči nafotili kalendář s miss

Naďa Jandová

Jsou v kalendáři. Zažili focení se známými misskami. Větší uznání ale získali od lidí, kterým pomohli vloni při bleskové povodni. Dobrovolní hasiči z Hustopeč nad Bečvou a z Poruby.

„Hasiči z Hustopeč se fotili do kalendáře s miss České republiky z roku 2004 Janou Doleželovou a hasiči z Poruby s první Českou vicemiss roku 2009 s Terezou Budkovou,“ informoval tajemník hustopečského městyse Václav Vomáčka. Řekl, že mnohem víc než to, že jsou hasiči mediálními hvězdami, místní lidé oceňují jejich pomoc při bleskové povodni, která vloni koncem června řádně potrápila Hustopeče nad Bečvou a Porubu.

Fotilo se přímo v hasičské zbrojnici v Hustopečích a před zbrojnicí v Porubě. „Mysleli jsme, že udělají pár fotek a za dvacet minut bude po všem. Ale celé to trvalo několik hodin. Než si připravili techniku, než se vybralo místo,“ řekl velitel hustopečských dobrovolníků Leopold Pavlík. Nejvíc hasiče překvapilo, že na zkrášlování missek pracovala vizážistka skoro hodinu.

Nástěnný kalendář, kde je šest dobrovolných sborů z celé republiky, je dílem občanského sdružení Talentum & Fidentia a výtěžek z jeho prodeje má putovat k dobrovolným hasičům z kalendáře. „Myšlenka vznikla po povodních, když jsme pomáhali postiženým záplavami. Lidé říkali, že jim nejvíc pomohli dobrovolní hasiči. Napadlo nás, že je škoda, že se o tom nemluví, že se mnohdy pomoc dobrovolných hasičů považuje za samozřejmost. Tak jsme vymysleli, že uděláme kalendář, který má být jistou formou poděkování hasičům,“ řekla za občanské sdružení Martina Kafková. Dodala, že každý sbor už dostal pět tisíc korun a že doufá, že z výtěžku z prodeje kalendáře budou moci poslat hasičům ještě alespoň patnáct tisíc.

Autor: Naďa Jandová
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!