Immo Industry Group plánuje další expanzi | E15.cz

Immo Industry Group plánuje další expanzi

IMMO Industry Group (IIG), evropský developer průmyslových a logistických nemovitostí projektovaných na míru, očekává po rychlé expanzi v roce 2007 také letos další zásadní růst podnikatelských aktivit.

IMMO Industry Group (IIG), evropský developer průmyslových a logistických nemovitostí projektovaných na míru, očekává po rychlé expanzi v roce 2007 také letos další zásadní růst podnikatelských aktivit.

Důvodem je rostoucí poptávka zákazníků ve střední a východní Evropě a v Rusku, která vede k novým projektům pro IIG i k zakládání dalších poboček. Podle odborníků zažívá oblast průmyslových budov a parků v těchto regionech boom díky přesunu velkých společností dále na východ. Také v České republice, kde má zatím IIG Czech Republic k dispozici moderní průmyslový park Chomutov, se počítá pro letošní rok například s významnými projekty pro DHL nebo společnost Rompa. IIG si během sedmi let vybudovala pozici lídra na evropském trhu sofistikovaných průmyslových nemovitostí, a to jak v rámci samostatných projektů, tak v oblasti průmyslových parků.

Dynamický růst očekává IIG zejména v oblasti průmyslových parků, kde již dnes s 18 průmyslovými lokalitami v 8 zemích vlastní skupina největší síť parků ve střední a východní Evropě a v Rusku. V roce 2008 hodlá IIG zvýšit toto množství o dalších 10 parků v Rusku, ve státech bývalého Sovětského svazu a v Turecku. Celkem disponuje IIG 3,5 miliony m2 půdní banky k projektům a stavbám, které buď pronajímá (off balance projekty), nebo prodává (on balance projekty). Všechny parky, například u Plovdivu v Bulharsku, Katovic v Polsku, Bukurešti v Rumunsku nebo v ruském Petrohradu či slovenské Trnavě a Košicích, jsou strategicky položeny, napojeny na dopravní tepny a velká obydlená centra.

Například chomutovský průmyslový park s plochou přes 100 tis. m2 je připraven pro výstavbu výrobních nebo logistických objektů od 2000 do 55 000 m2 podlahové plochy, přičemž na míru šité prostory jsou plně funkční již za 20 týdnů po podpisu nájemní smlouvy.

#####Klienti IIG

Již v roce 2007 zaznamenala IIG velice silný růst, a to díky mohutnému přílivu nových klientů, jako jsou výrobce počítačů Lenovo a německý producent automobilů BMW, a také díky dalším projektům pro stávající zákazníky, jako je logistická firma Gefco či americký výrobce autodílů Visteon. V Polsku právě probíhá výstavba 30 000 m2 pro Lenovo a 15 000 m2 pro BMW, na Ukrajině se připravuje 35 tisíc m2 pro společnost El Dorado, u nás zase projekt o velikosti 9000 m2 speciálně řešený pro DHL.

V minulosti vyvinula společnost IIG řešení na míru pro celosvětové společnosti jako Barrycallebaut, Tupperware, GE Appliances, DHL, L`Oréal nebo Estée Lauder v nejrůznějších zemích Evropy.

#####Full servis IIG

Výjimečnost belgické developerské skupiny IIG, která byla založena v roce 2000 a každoročně dynamicky roste, spočívá zejména v poskytování unikátních řešení, která nejen nabízejí nejvyšší kvalitu a jsou šitá na míru konkrétního zákazníka, ale zároveň optimalizují jeho náklady.

IIG kompletně přebírá odpovědnost za projekt od projektové dokumentace až po předání funkčního objektu do užívání nebo vlastnictví. Na počátku každého projektu jsou zjištěny specifické logistické a technické potřeby na straně zákazníka. Specialisté IIG navrhnou optimální řešení a varianty on nebo off balance, na stavební fázi dohlížejí místní a evropští projektoví manažeři.

Aktivity IIG jsou doplněny i službami správy majetku a zařízení (dceřiná společnost IIFPM) a interním poradenstvím v oblasti optimalizace logistiky a průmyslových procesů (IILPS). Pomocí dceřiné společnosti IIC lze pak řídit celý proces výstavby. IIG má sídlo v Aalstu nedaleko Bruselu v Belgii.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!