IMMORENT ČR staví na Smíchově spekulativně | E15.cz

IMMORENT ČR staví na Smíchově spekulativně

Společnost IMMORENT ČR zahájila výstavbu administrativní budovy Lyra Office Building na pražském Smíchově. V těsné blízkosti Smíchovského nádraží vyroste energeticky úsporný objekt se šesti nadzemními a jedním podzemním podlažím.

Předpokládaná doba výstavby je 12 měsíců. Jednatel developera Tomáš Velemínský předpokládá, že v době dokončení stavby dojde k očekávanému oživení realitního trhu. „Z tohoto důvodu, a zejména díky mimořádné atraktivitě lokality, jsme si mohli dovolit zahájit výstavbu na spekulativní bázi. Už nyní ovšem jednáme s několika potenciálními nájemci,“ říká. Podle Eduarda Forejta, vedoucího oddělení pronájmu Jones Lang LaSalle, která byla pověřena exkluzivním zastupováním při vyhledávání nájemců pro Lyru Office Building má Smíchov nejnižší neobsazenost kancelářských ploch na pražském trhu. V současnosti je zde volných pouze 4510 metrů čtverečních, což představuje 2,96 procenta celkové plochy kanceláří v této pražské čtvrti.

#####Strategická poloha u metra

Lyra Office Building bude atraktivní zejména díky strategické poloze. Vyroste v těsné blízkosti stanice metra B Smíchovské nádraží, kde je zároveň i vlakové a autobusové nádraží. Další nespornou výhodou je napojení na vnější i vnitřní městský okruh, což umožňuje rychlé spojení jak do centra, tak například na mezinárodní letiště Praha-Ruzyně. Objekt byl navržen v proluce neúplného městského bloku v Moulíkově ulici. „Základní kompoziční schéma stavby zohledňuje nárožní polohu v městském bloku a zároveň akcentuje dominantní směr nábřežní ulice. Cílem projektu bylo potvrzení identity místa s tím, aby byl účelně a esteticky využit hodnotný pozemek,“ říká Vladimír Krátký, autor architektonického návrhu.

#####Flexibilní uspořádání kanceláří

V podzemním podlaží bude 64 parkovacích stání a skladovací prostory, v přízemí vznikne reprezentativní vstup a obchodní prostory. Další nadzemní podlaží o velikosti 1449 metrů čtverečních umožňují efektivní dělení kancelářské plochy až na čtyři nájemce. Prostory lze díky flexibilitě projektu využívat jak v halovém uspořádání, tak s dělenými kancelářemi. Zajímavé budou kancelářské prostory s terasami v 5. a 6. nadzemním podlaží, které poskytují výhled na Vltavu, Vyšehrad i Pražský hrad.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!