IMMORENT ČR zahájil výstavbu druhé etapy Futuramy | E15.cz

IMMORENT ČR zahájil výstavbu druhé etapy Futuramy

Rok po dokončení je první etapa Futurama Business Parku v pražském Karlíně z devadesáti procent obsazená a IMMORENT ČR zahajuje výstavbu druhé etapy projektu.

Největším novým nájemcem se stala Clearstream Operations Prague ze skupiny Deutsche Börse, která obsadila 7500 metrů čtverečních kancelářských ploch. „Skutečnost, že se nám podařilo první etapu Futuramy pronajmout takto rychle po dokončení, považujeme za další potvrzení správnosti našeho pojetí developmentu,“ uvedl Tomáš Velemínský, jednatel společnosti IMMORENT ČR. Podle společnosti Jones Lang LaSale, která pro IMMORENT ČR zajišťovala pronájem kancelářských prostor, se za úspěchem Futurama Business Parku skrývá hlavně příjemný pocit, který areál dokáže vyvolat.

„Naprostá většina návštěvníků je Futuramou velice příjemně překvapena. Její kouzlo spočívá především v eleganci a smyslu pro detail,“ řekl Eduard Forejt, vedoucí oddělení pronájmu kancelářských ploch. IMMORENT ČR dokázal ve Futuramě spojit zkušenosti nabyté při výstavbě dříve realizovaných administrativních center, zejména Avenir Business Parku v pražských Nových Butovicích a Gemini Centre na pražském Pankráci. „Podařilo se je sloučit do velice umně ztvárněné architektury navržené panem architektem Vladimírem Krátkým,“ ocenil Tewfik Sabongui, výkonný ředitel Jones Lang LaSale pro Českou republiku a Slovensko.

#####Druhá etapa skončí přibližně za rok

Výstavba druhé etapy Futurama Business Parku skončí během dvanácti měsíců. Vyrostou další dvě budovy o půdorysu ve tvaru písmene U, identické s již stojícími stavbami první etapy. Po jejich dokončení nabídne Futurama dalších 16 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch. Celkově se projekt skládá z šesti objektů o celkové rozloze 41 300 metrů čtverečních energeticky úsporných kanceláří třídy A. Náklady na projekt dosáhnou cca 2,5 miliardy korun. „Projekt navozuje příjemnou atmosféru campusu uprostřed zeleně a přitom na skok od centra. Už jsme zahájili pronájem druhé etapy a mohu potvrdit, že jednáme s několika vážnými zájemci,“ doplnil Tomáš Velemínský.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!