IMMORENT ČR zahajuje výstavbu druhé etapy projektu Futurama Business Park | E15.cz

IMMORENT ČR zahajuje výstavbu druhé etapy projektu Futurama Business Park

Rok po dokončení je první etapa Futurama Business Parku v pražském Karlíně z devadesáti procent obsazená a IMMORENT ČR zahajuje výstavbu druhé etapy projektu. Největším novým nájemcem se stala Clearstream Operations Prague ze skupiny Deutsce Börse, která obsadila 7500 metrů čtverečních kancelářských ploch. Dalšími společnostmi, jejichž sídlem se stane Futurama Business Park, jsou Teva Pharmaceuticals ČR, PAREXEL International Czech Republic, Benteler ČR, CALPRA a Sport 04 (Scott).

Výstavba druhé etapy Futurama Business Parku byla zahájena ještě v průběhu listopadu a dokončena bude během dvanácti měsíců. Vyrostou další dvě budovy o půdorysu ve tvaru písmene U, identické s již stojícími stavbami první etapy. Po dokončení 2. etapy nabídne Futurama dalších 16 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch. Celkově se projekt skládá z šesti objektů o celkové rozloze 41 300 metrů čtverečních energeticky úsporných kanceláří třídy A. Náklady na projekt dosáhnou cca 2,5 miliardy korun.
IMMORENT ČR dokázal ve Futuramě spojit zkušenosti nabyté při výstavbě dříve realizovaných administrativních center, zejména Avenir Business Parku v pražských Nových Butovicích a Gemini Centre na pražském Pankráci. „Podařilo se je sloučit do velice umně ztvárněné architektury navržené architektem Vladimírem Krátkým,“ ocenil Tewfik Sabongui, výkonný ředitel Jones Lang LaSale pro Českou republiku.

Důležité pro získání Deutsce Börse, největšího nového klienta Futurama Business Parku, byla kromě kvalitní architektury, dopravní dostupnosti a flexibility prostorů také dostatečně velká kapacita v jednom objektu. Pronajatá plocha 7500 metrů čtverečních tvoří téměř polovinu rozlohy první etapy projektu. Deutsce Börse bude sídlit v budově B nad zákaznickými centry společností ČEZ a VZP, ostatní noví zájemci se přidají v budově A ke společnostem Media Vision, NO + BL a Otherm (Window holding). „Když jsme v Praze hledali společné prostory pro naše dvě rozrůstající se společnosti - IT oddělení Deutsce Börse Services, s.r.o., a operační středisko Clearstream Operations Prague, s.r.o. - pečlivě jsme sledovali místní trh s nemovitostmi. Nakonec jsme zvolili Futurama Business Park, protože splňuje vysoké požadavky Deutsce Börse Group na kvalitu infrastruktury,“ uvedl Mario Libonati, vedoucí oddělení facility managementu Clearstream ze skupiny Deutsce Börse Group.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!