Indexy cen bytů v pražské aglomeraci | E15.cz

Indexy cen bytů v pražské aglomeraci

Uvedený výběr poskytuje informace o průměrných nabídkových cenách bytů v Kč/m2 v jednotlivých měsících a o jejich vývoji pomocí cenových indexů v procentech ve vybraných městských částech. Znamená to, že prezentované informace odrážejí průměrné hodnoty z disponibilních nabídkových cen ve všech typech obytných domů.

Nabídkové ceny jsou od ledna roku 2002 systematicky shromažďovány v databázi, kterou spravuje tým pracovníků pod vedením doc. Ing. Václava Dolanského, CSc.

Analýzy disponibilních dat rovněž ukázaly, že mezi cenami bytů v jednotlivých typech domů platí (vzhledem k uváděným průměrným cenám) tyto relace:

* ceny nových a rekonstruovaných bytů v cihlových domech jsou o asi 32 % vyšší než uváděné průměrné ceny; * ceny starých bytů v cihlových domech jsou o asi 7 procent vyšší než uváděné průměrné ceny; * ceny rekonstruovaných bytů v panelových domech jsou asi o 25 procent nižší než uváděné průměrné ceny. Uváděné ceny a cenové relace jsou trvale aktualizovány. Zájemci o prodej nebo koupi bytů tak mají informace, které jim umožní nejen se v cenách na bytovém trhu orientovat. ale i předvídat jejich vývoj.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!