Izraelci postaví v Praze-Malešicích nové byty za 1,8 miliardy korun | E15.cz

Izraelci postaví v Praze-Malešicích nové byty za 1,8 miliardy korun

Výstavba zhruba 500 nových bytů v Praze-Malešicích bude stát developerskou firmu Sidi Prague přibližně 1,8 miliardy korun. Sdělil to Martin Louda, ředitel mateřské společnosti Sidi Czech Republic, která je součástí izraelského realitního holdingu. Firma projekt s pozemkem získala nedávno od developera Sekyra Group.

Projekt v Malešicích zahrnuje čtyři věžáky a pět osmipodlažních domů. Stavba se uskuteční ve dvou etapách. Začít stavět chce developer ještě tento měsíc, konec stavebních prací plánuje na duben 2012. Nejvyšší bytová věž bude mít v Malešicích 20 pater. „Pokud je mi známo, naše české normy mrakodrap zatím nedefinují. Tady v Malešicích se ale nepochybně jedná pouze o výškové obytné domy,“ uvedl hlavní architekt projektu Oleg Haman. Bytové věžáky o 21 nadzemních patrech v současnosti v metropoli staví ve Stodůlkách také Central Group. Výškovou budovu s luxusními byty připravuje na Pankráci stavitel ECM Real Estate Investments. Jeho stavba má mít nad zemí 31 podlaží. Sidi Czech vznikla v roce 2006 jako pobočka skupiny Sidi Investments. Ta je součástí izraelského holdingu B. Yair Building Corporation. V Izraeli společnost rozvíjí desítky projektů, byty v Malešicích mají být druhým projektem firmy v Česku. V hlavním městě už postavila bytový areál ve Stodůlkách.

Počet zahájených bytů v Česku se podle posledních čísel Českého statistického úřadu v říjnu propadl o 25,4 procenta na 2023 bytů. Počet zahájených bytů v rodinných domech meziročně poklesl o 23,8 procenta. Počet zahájených bytů v bytových domech vzrostl o 16,7 procenta. Podle analytiků může za růst hlavně nízká srovnávací základna z loňského roku.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!