Jakou točí v Klatovech zmrzlinu? Dobrou | E15.cz

Jakou točí v Klatovech zmrzlinu? Dobrou

Trojka vyšla na vysvědčení točené zmrzlině v Klatovech při testu Sedmičky.

Šestičlenná porota ochutnávala, hodnotila a známkovala jako ve škole točenou vanilkovou zmrzlinu nabízenou šesti prodejci v Klatovech. Jedna odbornice, cukrářka s dvacetiletou praxí. Čtyři vyučené cukrářky a kuchařky-číšnice, Vladěna Rypová, Helena Křížová, Klára Tomanová a Kateřina Budková, všechny nyní studentky nástavby Střední školy zemědělské a potravinářské Klatovy. A jeden laik, patnáctiletý školák Tomáš. Podle nich by klatovským zmrzlinářům na vysvědčení vyšla průměrná trojka. To je dobrá známka.

Cafe Kolombina - autíčko

Dvojku dostala vanilková točená zmrzlina v populárním autíčku na náměstí od vyučených dívek i odbornice. „Prodejnička příjemná, netradiční. Zmrzlina je jemňoučká, dobře vyšlehaná, voní po vanilce,“ pochutnávala si Helena. „Výborné osvěžení,“ podotkla Klára. „Na mě je moc sladká,“ konstatovala Kateřina. „Porce je slušná, drží dobře v kornoutu. Jen mi chuťově nepřišla úplně vanilková,“ zhodnotila odbornice. Laik nasadil přísnější metr, dal trojku. „Prostě je průměrná,“ neoblomně trval na svém.

Cafe cukrárna Mléčná

Nic nevytkla zmrzlině v Mléčné zkušená odbornice a dala jí jedničku. Tři dívky se shodly, že v tomhle letním osvěžení je víc prášku. „Ale chuťově je lepší než ta v autíčku,“ oponovala Helena. „Já v ní cítím sušené mléko, postrádám vanilku,“ určovala chuť Kateřina, která ale s lízáním otálela a zmrzlina jí za chvíli kornoutem protékala. Zmrzlině děvčata uštědřila trojku. Školák byl shovívavější a oznámkoval dvojkou.

Jídelna Slavie

Nic společného s vanilkovou neměla zmrzlina ve Slavii. „Ale u okénka je napsáno, že zmrzlina je vanilková mléčná, což odpovídá. Vyniká chuť sušeného mléka. Ale brzy tekla, malé dítě by s ní daleko nedošlo,“ zhodnotila odbornice a dala trojku. „Není tak sladká, jen poměrně jemná, dobrá porce za míň peněz. Ale brzy teče,“ shodly se dívky na dvojce. „Nechutná mi, za pět,“ byl stručně tvrdý laik.

Cafe restaurant Tep

Vzácná shoda panovala v porotě při hodnocení zmrzliny z Tepu. „Ve zmrzlině jsou krystalky ledu. Necítím vanilku,“ uvedla odbornice. „Poslepu nedokážu určit, jakou má chuť. Nemá totiž žádnou. Je trochu hrubší, víc vodová,“ konstatovala Kateřina. „Je fakt bez chuti,“ podotkl Tomáš. Čistá čtyřka. Pouze v Tepu zákazník dostal informaci o váze porce.

Stánek u Teska

„Ta je úžasná. Má všechno, co má zmrzlina mít,“ shodla se čtveřice dívek u karavanu před Teskem. Jasná jednička. Laik s nimi jen souhlasil. „Teče, nedonesuji ji ani do auta na parkovišti. Málo našlehaná, dost vodová. Žádný vanilkový krém. Je nejhorší ze všech, to je pětka,“ řekla k porci odbornice.

Potraviny pod Hůrkou

„Co to je,“ vykřikla nevěřícně zírající Vladěna. „Nějaká umělá hmota,“ koukla blíž na červenou čepici v kornoutu Helena. „Ne, to je nehet! Fuj, tu už si nedám. Nebo tuhle porci někdo dolíže,“ znechuceně se ptá spoluhodnotitelek Vladěna a míří k odpadkovému koši. „Díky, ale fakt nechceme,“ ošklíbla se Kateřina. „Stroj není čistý, pod kohoutkem až dolů je od stékající zmrzliny. Vždyť by jej stačilo po každé porci jen otřít. Nikde tu ani není, kolik zmrzlina stojí a jakou točí,“ kritizovaly dívky. „To je jasná pětka,“ shodly se velmi rychle na známce. „Chyba je rozhodně na straně prodejce, toho, kdo tekutinu do stroje připravoval. Měl by mít ostříhané nehty,“ připomněla Klára. V tu chvíli dorazil patnáctiletý laik a hrnul se ke zmrzlinovému stroji. Dal si porci malinové tvarohové, jak ochotně prozradila mladá obsluhující. Cukrářky školáka jen mlčky bez varování pozorovaly. „Nepoznám moc chuť, ale dá se, za tři,“ zhodnotil. Až když se dobral téměř ke dnu, prozradily mu dívky svou zkušenost. Trochu pobledlý, ale statečně kornout zdolal. Nášup ale odmítl. Když členky poroty odcházely, majitel prodejny se pustil do mytí zmrzlinového stroje. Odbornice zmrzlinu v potravinách pod Hůrkou nehodnotila.

Průměrná známka? Dobrá

Z hodnocení vyšla nejlépe točená zmrzlina v Mléčné, na vysvědčení jí vyšla dvojka. O pomyslný stříbrný a bronzový stupínek se za výsledný průměr 2,5 podělilo autíčko se stánkem u Teska. Čtvrtá příčka patřila Slavii a na pátém až šestém místě skončili zmrzlináři z Tepu a z Podhůrčí. „Je to ale těžké. Vždyť už jen v naší šestičlenné porotě většinou co jiný jazýček, to jiná chuť a jiné hodnocení. Každému prostě chutná něco jiného. Ale točená zmrzlina je dobrá, určitě obstála, nebojím se ji v Klatovech dát. Prodejci pochoutku různě vylepšují, většinou všude mají kromě vanilkové další příchutě. Někde nabízejí i polevu. Prostředí prodeje je čisté, obsluha velmi příjemná.

Stabilita porce záleží na zručnosti obsluhy, porce jsou ale slušné, stejně tak ceny. Všude je možné dát si poloviční porci. Zákazník se dozví většinou o nabízené zmrzlině vše potřebné,“ shrnula postřehy odbornice. „Souhlasíme. Jen potraviny v Podhůrčí se trochu vymykají,“ uvedly mladé cukrářky.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!