Jakub Holuša. Atlet číslo čtyři | E15.cz

Jakub Holuša. Atlet číslo čtyři

Odchovance opavské atletiky Jakuba Holušu vynesla povedená sezona až na čtvrtou příčku v anketě Atlet roku.

Jakubu Holušovi předal atletický základ opavský Sokol a trenér Jan Škrabal. Talentovaný běžec Dukly Praha nyní patří do evropské špičky na osmistovce, což dokázal dvěma pátými místy na halovém mistrovství v Dauhá a následně i na mistrovství Evropy pod otevřeným nebem v Barceloně. Příští rok chce mistr republiky na poloviční trati dosáhnout na medaile.

Je pro vás čtvrté místo z ankety Atlet roku důležité? Umístění si hodně vážím. Dostat se v dnešní době do první pětky je velice těžké a doufám, že se mi v příštích letech podaří uspět podobně. Nebo ještě lépe.

Dvě pátá místa z prestižních podniků a vylepšení osobního rekordu. Jste spokojený s letošním rokem? Z osobního rekordu mám velkou radost, ale myslím si podle tréninků, že mohu zaběhnout ještě lepší čas než 1:45,56. Spokojený jsem i s výsledky z venku i z halového mistrovství. S trenérem jsme dosáhli všeho, co jsme si na začátku roku stanovili.

Nevěřil jste si na evropských mistrovstvích na medaile? Nemůžu říct, že bych na medaili nemyslel. Byl jsem připravený fyzicky i psychicky. Mezi pětistovkou a šestistovkou mi trochu cukly nohy, pak jsem ale zase držel krok. Setiny náskoku už pak nešlo dohnat. Ke kovům prostě ještě krůček chyběl.

Co vám konkrétně chybělo? Letos mi chyběly podle mého názoru především zkušenosti, které sportovec získá hlavně na velkých závodech, a proto si myslím, že každý následující rok může být lepší a lepší.

Jak se připravujete na další rok? Příprava se nám trošku zbrzdila, protože jsem měl zdravotní problémy a musel jsem ukončit soustředění na Šumavě předčasně. Příprava pokračuje v Praze.

Jste už v pořádku? Měl jsem zánět obalu Achillovy šlachy, což mě v přípravě omezilo. Teď už jsem ale zpátky v tréninku a cítím se pořád lépe.

Bude ve vašich cílech pro nadcházející rok i medaile z mistrovství Evropy? Samozřejmě bych chtěl, ale nevím, jestli se stihnu úplně připravit. Příští rok je naším hlavním cílem mistrovství světa v Tegu v Jižní Korei, kde bych se chtěl dostat co nejdále. Ale i finále bude nesmírně těžké.

Nedávno jste přijel do Opavy podílet se na překonávání rekordu Jiřího Sýkory. Sledujete dění v opavské atletice? Ta akce byla velmi příjemná. Vždy se něčeho takového rád zúčastním. Člověk potká mnoho přátel a také lidí, kteří už něco dokázali, a je zde čas si popovídat o zajímavých věcech. Dění v opavské atletice sleduji velice rád, protože jsem v Opavě vyrostl a vždy mě potěší, když vidím opavský atletický úspěch.

Zbývá vám při tréninku čas na něco jiného než na atletiku? Na koníčky moc času nemám, obzvlášť když jsem v přípravě. Proto mám rád každou chvíli, kdy si můžu odpočinout. Poslední dobou často relaxuji u nějaké hry na playstationu.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!