Jan Daneček: Jsme výš, než jsme čekali | E15.cz

Jan Daneček: Jsme výš, než jsme čekali

Hokejisté Havířova prožili bouřlivý rok. Na přelomu roku řešili krach klubu, na jeho konci už zase hrají a patří k nejlepším ve II. lize.

Z nového roku 2010 uběhlo jen osm dní a skalní příznivci hokeje v Havířově věděli, že tenhle rok bude špatný. Místní Panteři, kteří ještě v sezoně 2002/2003 hráli nejvyšší hokejovou soutěž v Česku, končili v konkurzu. Vedení ohlásilo odstoupení z první ligy, což vyvolalo bouřlivé prostesty fanoušků. Už za pár měsíců bylo na havířovském zimáku mnohem veseleji. V červnu generální manažer týmu Martin Potočný představil nový tým – AZ Havířov – a přihlásil ho do II. ligy. Na trenérskou lavičku se postavil havířovský patriot Jan Daneček, který sbíral trenérské zkušenosti ve Vítkovicích i Třinci. A daří se mu. Po jedenadvaceti kolech je Havířov druhý za Šumperkem.
„Nikdo nečekal, že se budeme pohybovat tak vysoko. Chtěli jsme hrát okolo osmého až desátého místa a hlavně se vyhnout skupině o udržení. Hráči neabsolvovali žádnou letní přípravu. Trénovali individuálně. Až v zimním období se ukáže, kolik toho v létě natrénovali,“ uvádí trenér Havířova Jan Daneček.
Přestože Havířov patří k nejlepším ve druhé lize, o postupu zatím nikdo neuvažuje. „Před sezonou jsme vůbec nevěděli, jestli budeme hrát. Proto o postupu nemá smysl mluvit. Chceme hlavně vhodně doplnit kádr a to je práce tak na tři roky. Potom uvidíme, co bude dál,“ přibližuje Daneček.
Největším problémem současného Havířova je úzký kádr. Trenéři mají k dispozici šestnáct hráčů. „Je to málo. Orlová nebo Šumperk mají na soupisce dvacet až pětadvacet hokejistů,“ porovnává Daneček.

Výborná parta a skvělí fanoušci

Havířov loni opustili kvalitní hokejisté, kteří se dnes prosazují jinde v první lize. „Příkladem jsou Filip Seman s Markem Sikorou, kterým se teď daří v Chomutově. Zůstali nám tady hráči, kterých se netýkalo insolvenční řízení,“ vysvětluje trenér.
Loňské opory nahradili zejména odchovanci havířovského hokeje, kteří vytvořili vynikající partu. „Kluci skutečně táhnou za jeden provaz. Na ledě makají jeden za druhého. V šatně to žije a panuje v ní dobrá nálada. Zatím jsme nemuseli řešit žádný spor,“ povídá Daneček.
Na klub nezanevřeli ani hokejoví fanoušci. Na domácích zápasech bývají v Havířově i dvoutisícové návštěvy. „Tolik lidí nechodí ani na některé stadiony v první lize. Jsou úžasní. Vždycky, když hrajeme doma, vytvoří hodně bouřlivou atmosféru. Bývají naším šestým hráčem,“ vyzdvihuje trenér Daneček.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!