Jančura. Z Ostravy teď častěji | E15.cz

Jančura. Z Ostravy teď častěji

Dopravci zprůjezdněním dálnice D1 cítí příležitost. Možná odlákají cestující drahám.

Mezi Ostravou a Brnem bude od března jezdit více autobusů společnosti Student Agency. Zatímco dnes vyjíždějí autobusy této společnosti z Ostravy do Brna čtyřikrát, od března chce známý dopravce zvýšit počet těchto linek na dvojnásobek. „Budeme konkurovat dotovaným rychlíkům, které jezdí z Brna do Ostravy v hrozném stavu,“ přeje si Jančura.
Dráhy? Nebojíme se
Dnes trvá cesta Autobusem Student Agency do Brna dvě hodiny a pětatřicet minut, nové linky by měly jezdit rychleji. Zhruba o půl hodiny. Čas ušetří nové spoje díky nově otevřené dálnici a také mají po cestě zastavovat jen v Olomouci. Ty současné zastavují kromě Olomouce ještě ve Frýdku-Místku a Novém Jičíně.
Cena autobusového jízdného společnosti Student Agency mezi Ostravou a Brnem je sto šedesát korun. Rychlík Českých drah zvládne vzdálenost mezi oběma městy za dvě hodiny a dvacet minut, běžná jízdenka vyjde na dvě stě sedmnáct korun.
České dráhy vytrvale popírají, že by žluté Jančurovy autobusy pro ně mohly znamenat odliv zákazníků.
„Autobusy Student Agency jako konkurenci nevnímáme. Kapacita čtyř autobusů odpovídá místům zhruba tří železničních vozů. Vlaky jedou skoro každou hodinu a navíc staví i ve Vyškově, Kojetíně, Přerově a Hranicích,“ říká mluvčí drah Kateřina Šubová.
Konkurujeme kožence
Jančura chce cestující drahám přetáhnout také cenou jízdenky a moderními autobusy. „Jízdenka bude zpočátku stát přibližně sto korun, aby si ji cestující zvykli rezervovat na internetu. Naše autobusy koženkovým rychlíkům konkurují také konfortními službami a svezením,“ myslí si Jančura. Šestadvacetiletý Ondřej Ruda cestuje z Ostravy do Brna za prací. „Zatím jezdím vlakem, protože nepotřebuji rezervaci a vím, že se do vlaku vejdu,“ říká Ruda. Za jízdenku platí 130 korun. „Kupuji si elektronickou jízdenku e-Liška,“ vysvětlil Ostravan. Jančura jej zřejmě zláká jedině úsporou času. „Pokud budou nové linky rychlejší než vlak, možná je využiji,“ uvádí Ruda.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!