Jaroměř hledá investora pro výstavbu v lokalitě Na Valech | E15.cz

Jaroměř hledá investora pro výstavbu v lokalitě Na Valech

Radnice v Jaroměři na Náchodsku hledá investora, který by v lokalitě Na Valech vybudoval multifunkční dům a parkovací stání. Oživení celé lokality je potřebné, aby bylo následně možné zahájit opravu jaroměřského náměstí. Uvedl to starosta Jaroměře Jiří Klepsa.

Podle jeho slov je nyní bohužel situace taková, že investoři nejsou. „Věřím, že během dvou až tří let se situace může změnit a bude možné začít s výstavbou,“ řekl starosta. Podle něj by se v lokalitě měl postavit patrový dům s prodejnami i byty, v lokalitě by mělo být také parkovací stání. „Bude záležet na konkrétním projektu, ale počítáme s tím, že by v lokalitě vzniklo až 200 parkovacích míst,“ řekl Klepsa.

Radnice zhruba hektarový prostor, který sousedí s hlavní silnicí spojující Hradec Králové a Náchod, získala do svého vlastnictví. Koupila také dům čp. 49, kterým by mělo být možné procházet pasáží z lokality Na Valech přímo na náměstí. „O opravě náměstí se uvažuje mnoho let, jsme jedno z mála měst, kde se náměstí ještě neopravilo,“ řekl Klepsa. Podle odhadů by opravy náměstí mohly stát 50 až 80 milionů korun, radnice bude usilovat o získání dotace.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!