Je po škole, hurá na brusle. Led čeká | E15.cz

Je po škole, hurá na brusle. Led čeká

Na Karlovarsku začala nová sezona veřejného bruslení. Lidé mají k dispozici dva zimní stadiony, třetí brzy přibude.

Krouží a krouží podél mantinelu, občas si cestu zkrátí mezi ostatními napříč kluzištěm. Na druhé straně prudce zabrzdí a něco si řeknou. Zdá se, že pozorují holky. Spolužačky?
Čtrnáctiletí kamarádi Roman Svoboda a Martin Rudiš jsou letos už podruhé na ledě. A pohyb na nožích si pořádně užívají.
„Scházíme se tady s kamarády. Trochu se vyblbneme a probereme různé věci,“ tváří se záhadně Roman. „Třeba holky,“ rozesměje se Martin.
Za chvíli už znovu krouží s ostatními. Vyhýbají se i otci s malým chlapcem.
Jeho matka Andrea Cvačková nebruslí. Dívá se na ně zpoza mantinelu. „Chceme malého naučit bruslit, tatínek z něj chce hokejistu,“ rozesměje se, když otec se synem málem upadnou.

Karlovy Vary

Bruslaři v Karlových Varech udělají nejlépe, budou-li pravidelně sledovat internetové stránky KV Arény nebo jiné zdroje informací. Bruslení pro veřejnost v tréninkové hale se totiž přizpůsobuje tréninkům hokejistů. Například v tomto týdnu mohou lidé na led ve čtvrtek 2. prosince (17.00 – 18.30 hodin), pak v sobotu ve stejný čas a nakonec v neděli od půl druhé do tří. To bude na programu mikulášské bruslení.
„Vstupné na veřejné bruslení je jednotné. Třicet korun na osobu. Platí se přitom v hotovosti přímo u vchodu do šatny,“ připomíná Lukáš Pokorný z KV Arény.
V šatnách mohou lidé využít odkládací skříňku. Ta se uzavírá pomocí mincovního zámku na desetikorunu, po odemčení si člověk vyzvedne minci zpět. Kdo potřebuje nabrousit brusle, domluví se s obsluhou.
Výhodou arény je, že k ní vede hned několik autobusových linek. Dvojka, trojka, šestka a desítka.
Běžnými linkami bez přestupu se tam lidé dostanou z Divadelního náměstí, Vyhlídky, Staré Role, Tašovic, Doubí, Dvorů a z dolních a horních Drahovic. „Návštěvnost je různá. V týdnu v řádu desítek, na druhou stranu je to ideální příležitost pro začátečníky, jak se beze strachu pustit na ledovou plochu. O víkendu přijdou i dvě stovky bruslících,“ říká Pokorný s tím, že letos už veřejného bruslení ve Varech využilo šest tisíc lidí.

Ostrov

Hodina za třicet korun, hodina a půl za pětačtyřicet. Na zimním stadionu v Ostrově, zakrytém v roce 2006, si lidé mohou zabruslit hned čtyřikrát v týdnu. V úterý večer, ve středu dopoledne, v pátek a v neděli od tři čtvrtě na šest do čtvrt na osm večer. Časy jsou od začátku provozu zimáku stejné, takže lidé jsou na ně zvyklí.
„Týdně přijde kolem tří set bruslařů, naučili se k nám jezdit i lidé z Karlových Varů,“ říká vedoucí zimního stadionu v Ostrově Jiří Kloz.
Novinkou na ostrovském zimním stadionu je rozšíření středečního bruslení o jednu hodinu. „Ta je určená hlavně začátečníkům, seniorům a rodičům s malými dětmi,“ vysvětluje Kloz. A dodává, že mezi bruslaři převažují lidé ze střední a starší generace. „Mladí většinou sedí u počítačů,“ dodává.
Bruslení si lidé v Ostrově užijí dosyta i přes Vánoce a na Silvestra. Ledová plocha na ně bude čekat denně od 23. prosince do 2. ledna. Například na Štědrý den dopoledne od půl jedenácté do oběda, stejné to bude i na Silvestra.

Nejdek

Novou ledovou plochu na Karlovarsku najdou zájemci v Nejdku. „Zimní stadion jsme úspěšně zkolaudovali, teď dokončujeme všelijaké detaily a provozní záležitosti,“ říká nejdecký radní Milan Kaššák. Zimní stadion v Nejdku otevřou 18. prosince.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!