Je Poldovka nebezpečná? | E15.cz

Je Poldovka nebezpečná?

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V areálu bývalé huti Koněv se v neděli zranil pětiletý chlapec. Případ vyšetřuje kladenská policie.

Nedělní poledne 6. prosince nestrávil pětiletý chlapec z Kladna u oběda, ale v rukou lékařů.
V areálu bývalé Poldovky propadl lávkou do pětimetrové hloubky a zřítil se na zídku. Vyvázl s odřeninami a se zlomeným zápěstím. Proč do nebezpečných míst spolu s jedním dopělým šel, přestože museli překročit více než metrovou mezeru ve schodišti, policie odmítla říct s tím, že nezletilého chlapce chrání zákon.
„Případ prošetřujeme jako podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ řekla mluvčí kladenských policistů Michaela Nováková.

Musel na operaci

Dítě je nyní v péči motolských lékařů. Z anesteziologicko-resuscitačního oddělení byl chlapec po operaci ruky převezen na ortopedii a jeho stav je stabilizovaný. „Není v ohrožení života,“ uvedla mluvčí nemocnice Eva Jurinová.
Na tom, že areál Poldovky je pro lidi, kteří se do něj vydají na vlastní pěst, nebezpečný, se Kladenští shodnou. Před dvěma lety tam zemřeli dva lidé, kteří se s dalšími kumpány pokoušeli z bývalé haly válcoven v areálu Koněv odnést železo. Část železobetonové konstrukce se pod nimi zřítila.
Od letošního září přitom Koněvem vede naučná stezka.

Stezka vede po komunikacích

Podle architekta Tomáše Lapky z občanského sdružení Kladno-Koněv je cesta po naučné stezce Vojtěšskou hutí pro ty, kteří se zajímají o technické památky, bezpečná. „Vede po veřejných komunikacích, navíc jsou v jejím okolí cedule upozorňující na zákaz vstupu na soukromý pozemek,“ řekl Lapka. Připustil ale, že nebezpečí v průmyslovém areálu existuje. „Vzhledem k tomu, že je areál Poldi volně přístupný, a že tam jsou stále skupiny, které hledají, co se dá zpeněžit, nemusí být případ zraněného chlapce poslední,“ podotkl. Aby se tak nestalo, měli by majitelé a město areál lépe zabezpečit.
K tomu se nyní město v místech, kde se dítě zranilo, chystá. „Nerozumím tomu, co tam tak malé dítě dělalo. Aby se dovnitř dostalo, muselo překonat metrovou mezeru mezi schody, to bych si netroufl ani já jako dospělý,“ řekl náměstek primátora Miroslav Bernášek.

Místo zabezpečí město

Úředníci odboru výstavby dostali pokyn, aby vyzvali majitele pozemků, kudy je možné se do areálu dostat, k lepší ochraně. To platí i pro firmu Ferromet Group, jíž patří část schodiště, kam dítě propadlo. Vlastníkem lávky ale společnost není, úředníci proto musí majitele nejprve dohledat. „Zatím jsem se dohodla s městem, že areál nechá zajistit,“ uvedla Alena Hořejší z odboru výstavby. Práce už začaly, průchod ze strany vrátnice by měl být nepřístupný.
„Koněv je zemí nikoho. Sám vím, kolik je tam kanálů, které nejsou vidět. Tam nikdo nemá co dělat,“ řekl ředitel strážníků Stanislav Procházka.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video