Jihlava zažije rušný týden | E15.cz

Jihlava zažije rušný týden

Vstupenky zdarma, lékařské prohlídky zdarma. To není utopie, ale Evropský týden mobility.

Od čtvrtka 16. září až do další středy bude v centru Jihlavy živěji než jindy. Chystá se řada akcí Evropského týdne mobility. K tomu je v sobotu 18. září den otevřených dveří ve třech desítkách památek, historických domů a kulturních institucí. Otevřou se i některé jinak nepřístupné, do dalších se návštěvníci dostanou výjimečně zadarmo.

Ve čtvrtek se mohou zdraví na náměstí vžít nakrátko do kůže postižených a vyzkoušet si jízdu na vozíčku nebo chůzi poslepu s bílou holí. „V pátek přijede na náměstí pojízdné dentální centrum. Hygienisté poradí, jak správně pečovat o chrup či zubní protézu,“ řekla koordinátorka projektu Zdravé město a místní Agendy 21 v Jihlavě Lenka Marečková. Po víkendu v úterý si Jihlavané mohou dát důkladně prověřit své zdraví. To budou zdravotníci na náměstí měřit cholesterol, tlak krve a další ukazatele. Podle zjištěných hodnot případně doporučí, jak změnit životní styl. Od tří hodin se budou kontrolovat i mateřská znaménka.

Tentýž den se v Jihlavě představí nový sport bossaball. Není to zkomolený baseball, ale hra vzdáleně připomínající volejbal nebo nohejbal, při níž hráči skáčou do výšky na trampolínách. „Zájemci dostanou možnost si hru zkusit. Věřím, že se najdou nějací odvážlivci,“ dodala Marečková.
Celý program na všech sedm dní visí na webu města a na plakátech.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!