Jinín zná kalendář závodů | E15.cz

Jinín zná kalendář závodů

Vesnice na Strakonicku letos opět hostí atraktivní závody.  Organizátoři v příštím roce uvažují i o mistrovství světa.

Příznivci motokrosu i v tomto roce často zavítají do Jinína. Budou mít proč. Místní motokrosová dráha bude hostit zajímavé závody a její kalendář je už teď nabitý.
„Ze všech podniků, které připravujeme, budou nejatraktivnější asi dvě akce,“ vysvětlil šéf místního střediska Jan Strach. Měl na mysli mezinárodní mistrovství České republiky juniorů, které bude na začátku května a potom mezinárodní mistrovství České republiky sajdkár a čtyřkolek. To zase květen uzavře.
V sobotu 1. května se sjedou do vesnice na Strakonicku nejlepší mladí jezdci z Čech, které doplní závodníci ze zahraničí. Pro jihočeské diváky budou asi největším tahákem právě jezdci z kraje.
Hlavní hvězdou by měl být Václav Kovář z Protivína, který jičínskou trať dobře znát. Mistr Evropy v kategorii do 65 kubických centimetrů je totiž členem místního střediska mládeže. „Je to nejlepší jezdec v této věkové kategorii v Česku,“ řekl Strach. Dalšími závodníky z kraje, kteří by se měli v Jiníně představit, jsou Rudolf Plch a Damián Kozlov z Kaplice i Jan Filipčík z Netolic. „Jsou to všechno kluci od jedenácti do sedmnácti let,“ dodal Strach. Poslední víkend v květnu zavítají na jih Čech místo juniorů nejlepší tuzemští závodníci v sajdkárách a čtyřkolkách.
Mezi dvěma zmíněnými závody bude o víkendu 8. a 9. května mistrovství republiky v cross-country a 4. září jihočeský přebor dospělých v motokrosu. „Vedle toho připravujeme celou řadu regionálních závodů, abychom dali možnost ukázat se méně kvalitním jezdcům nebo těm, kteří na to nemají finance na dobré trati mistrovství světa,“ podotkl Strach s tím, že data jednotlivých závodů budou znát na začátku jara.
V tomto roce není žádný závod, jehož příprava jim nevyšla. Pro rok následující přemýšlí o jedné vrcholné akci. „Plánujeme připravit závod seriálu mistrovství světa v motokrosu,“ uzavřel Strach. Ale jisté to zatím není. Všechno se bude odvíjet od finanční situace.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!