Jinou kávu ochutná básník a spisovatel Jáchym Topol | E15.cz

Jinou kávu ochutná básník a spisovatel Jáchym Topol

Hosty kavárny Jiná Káva v areálu bývalých kasáren budou dnes večer Jáchym Topol a Tomáš Weiss.

Tomáš Weiss, který si podle vlastního vyjádření založil vydavatelství Za tratí spíše pro radost, je autorem básnické sbírky Orchestr kostitřase. Se spisovatelem Jáchymem Topolem už v minulosti spolupracoval, například na knize rozhovorů Nemůžu se zastavit, která se kromě Topolovy literární tvorby dotýká i jeho vzpomínek z dětství, postřehů z českého undergroundu, momentek ze studií, z psychiatrické léčebny, příležitostných zaměstnání či cest po světě.
Tentokrát společně představí nové CD s rozhlasovou dramatizací divadelní hry Cesta do Bugulmy.
„Dalo by se říct, že je to taková fantasmagorická groteska o apokalypse Západu a historických démonech dvacátého století,“ říká o hře Tomáš Weiss. Hra byla původně napsána pro divadlo v Düsseldorfu, ale hrála se s velkým úspěchem i v pražském Divadle Na zábradlí. Po rozhlasové úpravě už byla před dvěma lety ke slyšení na vlnách rádia Vltava v pořadu Čajovna.
Beseda s Jáchymem Topolem začíná v půl osmé večer. Poté si návštěvníci mohou poslechnout zmiňovanou rozhlasovou hru. Cesta do Bugulmy trvá necelou hodinu. Hosté uslyší Rostislava Nováka, Bohumila Klepla, Davida Prachaře, Petra Lněničku, Evu Salzmannovou, Vandu Hybnerou a Jana Vedrala. Kompaktní disk s nahrávkou bude k mání přímo na místě, kde lze získat i podpis hostů. Velmi brzy bude k dostání ve všech knihkupectvích či na internetových stránkách www.zatrati.cz.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!