Jiran Kohout architekti využili Revit Architecture | E15.cz

Jiran Kohout architekti využili Revit Architecture

V softwaru Revit Architecture vzniká nový bytový komplex ve staré zástavbě. Architektonická kancelář Jiran Kohout architekti využila softwaru Revit Architecture pro projekt novostavby bytových domů Jeseniova, Praha 3-Žižkov.

Cílem projektu byla novostavba bytového komplexu o 149 bytových jednotkách v širším centru Prahy, kde bylo nutné reagovat na relativně složitou urbanistickou situaci v historické zástavbě města. Projekt představoval pro ateliér první komplexnější zkušenost se softwarem Revit Architecture, který demonstroval, jakých časových úspor lze jeho využitím dosahovat. Projekt je řešen ve spolupráci se stavebními společnostmi RUR, s. r. o., a Satpo Jeseniova, s. r. o., a v současné době je v realizaci.

Architekti volili urbanistický koncept, který se přizpůsobuje charakteru klasické žižkovské zástavby, ale zároveň při naplnění podmínek územního plánu usilovali o volnější interpretaci městského bloku.

Snahou bylo vnést do komplexu prvky moderního bydlení, maximálně využít světlo, slunce a propojení s přírodními prvky. Rozsáhlý bytový soubor Jeseniova na pražském Žižkově vyžadoval koordinaci desítek specialistů a také dodržení řady regulativů a přesného zadání investora.

„Od tradiční práce v 2D programech a doplňkových 3D modelech jsme u tohoto projektu poprvé přešli na komplexní zpracování projektu v programu Revit Architecture od Autodesku. Hlavní výhoda řešení spočívala v modelování složitých fasád a vnitřních dispozic, pro něž je Revit výborným nástrojem,“ říká ing. arch. František Štáfek, spoluautor projektu bytového komplexu Jeseniova, Praha.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!