Jiří Kekrt nastolil v týmu disciplínu | E15.cz

Jiří Kekrt nastolil v týmu disciplínu

S příchodem Jiřího Kekrta na lavičku házenkářů Frýdku-Místku se mnohé změnilo, byť na lepší výsledky tým stále čeká.

Zkušený trenér Jiří Kekrt, který dvakrát získal mistrovský titul s karvinským Baníkem, má ve Frýdku-Místku úplně jiné starosti. Vede mladé a nezkušené mužstvo, jehož hlavním cílem je zachránit pro město házenkářskou extraligu. Ve čtrnácti zápasech se svými svěřenci vydoloval šest bodů, což je společně s Přerovem nejmíň v celé soutěži.
„Když jsem do Frýdku-Místku v létě přišel, bylo na tom mužstvo hodně špatně. Klub fungoval jinak, než na co jsem byl zvyklý odjinud. Mezi hráči převládala anarchie a byli to oni, kdo určovali dění v družstvu,“ uvádí Kekrt.
Šedesátiletý lodivod se však tímto faktem nenechal rozhodit a nastolil v týmu řád a disciplínu.
„Snažil jsem se vštípit hráčům, že pokud za soupeři, a to i těmi, kteří by měli být konkurenty v boji o záchranu, zaostávají, musí především změnit přístup. Uvědomit si, proč tady jsou a co chtějí. Tohle se podařilo, protože až na některé výjimky, je přístup hráčů podle mých představ. Tým na sobě chce pracovat,“ pochvaluje si Kekrt.

Po špatném začátku se družstvo zlepšuje

Vstup do soutěže měli házenkáři Frýdku-Místku přímo katastrofální. Prvního vítězství se dočkali až v šestém kole proti favorizované pražské Dukle, kterou porazili 30:28.
„Hráči si dokázali, že když dokážou hrát v tempu celých šedesát minut, můžou potrápit i nejsilnější soupeře v lize a třeba je i porazit. Nebylo to jen proti Dukle. Po bodech jsme sahali i doma proti Karviné nebo v Zubří. V těchto zápasech byl nakonec soupeř lepší pouze o gól,“ upozorňuje Kekrt.
Nejvíce se frýdecko-místeckým povedla domácí utkání proti Kopřivnici a Třeboni. Tyto soupeře porazili rozdílem více než deseti gólů.
„V těchto střetnutích kluci ukázali, že umí soupeři vnutit svůj způsob hry a diktovat dění na palubovce. Proto věřím, že se budou i dále zlepšovat a podaří se jim extraligu pro Frýdek-Místek udržet,“ vzkazuje Kekrt místním příznivcům.
Naopak ze zápasů na hřištích soupeřů nepřivezli hráči SKP v letošním ročníku ani jediný bod.
„Souvisí to s tím, že hráči za poslední dva nebo tři roky, kdy často prohrávali, nebyli zvyklí jezdit vyhrávat ven. Jsem přesvědčený, že je to jen otázka času, kdy se to naučí,“ míní trenér.
V letošním roce už házenkáře žádné zápasy nečekají. Další extraligové utkání odehrají až 29. ledna, kdy budou v Plzni dohrávat duel, který měli odehrát v sobotu 11. prosince. „V zimě se zaměříme na to, abychom mohli střídat více herních variant v obraně. Zapracujeme také na střelbě, protože naše koncovka je zatím chabá. Kdybychom proměnili šance, které musíme dávat, tak jsme tam, kde je Jičín,“ tvrdí Kekrt.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!