JRD staví v Praze další energeticky úsporné domy | E15.cz

JRD staví v Praze další energeticky úsporné domy

Developerská společnost JRD zahájila výstavbu tří energeticky nejúspornějších bytových domů v České republice, jeden z nich nabídne dokonce energeticky pasivní byt „na zkoušku“. Hodnoty těchto budov jsou hluboko pod hranicí energetické třídy A.

Bytové domy Dolní Měcholupy 5 tvoří dva samostatné nízkoenergetické vilové domy na vlastním oploceném pozemku se sedmi bytovými jednotkami o velikosti 2+kk až 4+kk. Obě budovy jsou realizovány v energetické třídě A. Domy jsou zasazeny do klidné vilové zástavby Prahy 10, v ulici Ke Dráze.

Obyvatelé v přízemí budou moci využívat vlastní předzahrádky, k jednotkám ve vyšších patrech náleží terasy. Tento projekt nabídne jednu absolutní novinku, kterou je energeticky pasivní byt „na zkoušku“. „Z vlastní zkušenosti vím, že výhody komfortu čerstvého vzduchu, rekuperace tepla, příjemného mikroklimatu a teplých konstrukcí v zimě je potřeba zažít na vlastní kůži. Jelikož jsou pocity z těchto předností nízkoenergetických bytů těžko přenositelné a sdělitelné, chceme v tomto bytě umožnit široké veřejnosti krátkodobým bydlením tento komfort zažít,“ říká zástupce developera projektu Jan Řežáb.

#####Vlastní předzahrádky nebo terasy

Dalším projektem, jehož výstavba začala v březnu 2009, je Vila Dolní Měcholupy 6. Tento, svými energetickými parametry unikátní a v ČR energeticky nejúspornější, dům (energetická spotřeba po dokončení bude pouze 22 kWh/m2/rok) nabídne osm bytů o velikostech 2+kk až 4+kk. Všichni obyvatelé vily budou moci využívat společnou zahradu, majitelé bytů v přízemí navíc vlastní předzahrádky a ti, kdo si vyberou byt ve vyšším patře, budou mít k dispozici vlastní terasy. Tento projekt bude dokončen v únoru 2010. V červnu 2009 bude zahájena výstavba zatím posledního dolnoměcholupského projektu v energetické třídě A, a to Vily Dolní Měcholupy 7. Bude se jednat o stavbu s nejvyšším standardem a technologiemi v této lokalitě. Třípodlažní dům s osmi byty o velikosti 2+kk až 4+kk je umístěn ve staré vilové zástavbě, lokalita nabízí celou řadu sportovního vyžití, kompletní občanskou vybavenost a příjemné okolí. Dokončení projektu je plánováno na srpen 2010.

Všechny projekty JRD jsou realizovány z nadstandardních a ekologických materiálů. Byty jsou vybaveny moderními technologiemi, například systém nuceného větrání s rekuperací tepla a solárními systémy, což umožňuje výrazné finanční úspory.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!