K atletice ji přivedla učitelka | E15.cz

K atletice ji přivedla učitelka

Juniorská mistryně republiky v běhu na 400 metrů Anna Dočkalová začínala v Nymburce s atletikou ve čtrnácti letech.

Talentovaná běžkyně Anna Dočkalová, rodačka z Poděbrad, bydlí s maminkou a sestrou v Milovicích. Do sportovního gymnázia chodí v Praze a v rámci výuky trénuje na Slavii s trenérem Petrem Habáskem.

Vlastní několik juniorských titulů mistryně republiky z běhu na 400 metrů a ze štafety na 4 x 100 metrů. Osobní rekord devatenáctileté čtvrtkařky je 56,09 vteřiny.

„Aničku na stadionu nezastihnete, doléčuje si zranění,“ prozradil Habásko, když ho Sedmička požádala o kontakt na svěřenkyni.

„Odpočívám a léčím si bolavou nohu. Až budu úplně v pořádku, začnu s přípravou na novou sezonu,“ potvrdila jeho slova Dočkalová.

Co vás trápí? Zánět nervu nožní klenby.

Jak jste se k atletice před pěti lety dostala? Přivedla mě k ní sestra, která s atletikou začínala také v Nymburce, ale dlouho u ní nevydržela. Hlavně však moje učitelka tělocviku. Za to jsem jí dodnes vděčná.

Jak vzpomínáte na své začátky v Nymburce? Jen v dobrém. Nejraději vzpomínám na kamarádky, s kterými jsem si užila hodně legrace.

Nelitujete někdy, že jste se dala na takovou dřinu? Po tréninku občas ano. Ne, to je legrace. Moc mě atletika baví a vím, že bez dřiny bych ničeho nedosáhla. Většinou trávím na stadionu tak dvě a půl hodiny.

Určitě jste sledovala nedávné mistrovství světa. Co myslíte, objevíte se na něm někdy i vy? O tom sní každý sportovec. Tím nechci říct, že věřím tomu, že se mi to povede.

Co považujete za svůj největší dosavadní úspěch a co vás k němu dovedlo? Několikanásobné vítězství na republikovém mistrovství a účast na mezistátních atletických utkáních. Řekla bych, že mojí předností je odhodlanost, se kterou jdu do každého závodu vyhrát.
Máte vůbec chvilku na normální život devatenáctileté slečny? Času je málo. Když mám volno, hlavně ho trávím s přítelem, který mi plní mé krásné sny.

Váš bratr Bořek hraje fotbal za prvoligový Liberec. Tahal vás v dětství mezi kluky, abyste si s nimi zakopala? Udělal si fotbalisty i z nás dvou sester. Často jsem mu vystačila já, coby vycpaný brankář. Míčem do mě šil jednu ránu za druhou.

Příští rok maturujete. Už víte, co budete dělat dál? Bohužel, už to je za dveřmi. Zatím přemýšlím, co dál.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!