K příjemnému bydlení láká nejen originální architektura | E15.cz

K příjemnému bydlení láká nejen originální architektura

Pražský Karlín patří v poslední době mezi nejrychleji se měnící pražské čtvrti. Vedle nových kancelářských budov zde vznikají i zajímavé bytové projekty. Mezi ně rozhodně patří projekt Rezidence Expo, který realizuje společnost Pražská správa nemovitostí spol. s r. o. a jenž v sobě spojuje originální architekturu s velmi komfortním bydlením, navíc v těsné blízkosti stanice metra Invalidovna.

Projekt Rezidence Expo je unikátní i v tom, že nejde o novostavbu, ale o přestavbu již existujícího objektu, který bude sloužit novým účelům. Současná přestavba chce navázat na tradici atypického bytového domu postaveného podle vzoru významného architekta Le Corbusiera v 60. letech minulého století.

Momentálně skončila další etapa rekonstrukce budovy, která obsahovala zejména kompletní obnovu fasády a celý objekt výrazně omladila. Jako by ani nešlo o téměř 50 let starý dům. Svou originální stavbou, zajímavou dispozicí a centrální lokalitou má Rezidence Expo ambice stát se neodolatelným řešením bydlení v Praze a nabídnout komfort a luxus dostupný pro všechny, od studentů po seniory.

#####Rozmanité druhy bytů, zajímavé dispozice

Celý projekt je unikátní nejen vnější architekturou, ale také tím, že nabízí různé druhy bytů ve velikostech od garsonky až po 3+kk za cenu od 990 tisíc do 2,6 milionu korun. V ceně bytů jsou komfortní kuchyňská linka včetně spotřebičů a podlahová krytina v celém bytě. Pro zájemce bude k dispozici i několik ateliérů. To vše v deseti nadzemních podlažích. Dům je vybaven recepcí a prádelnou. Výlučně pro vlastníky bytů v tomto domě bude k dispozici plně vybavená posilovna. Pro milovníky poklidnějšího typu relaxace nabízí dům fantastickou sluneční terasu s domovním grilem, vířivkou a panoramatickým výhledem na Pražský hrad.

#####Bydlení přímo u metra

Samostatnou kapitolou u projektu Rezidence Expo je dopravní obslužnost. Ta už prakticky lepší být ani nemůže. Dům totiž stojí v bezprostřední blízkosti stanice metra Invalidovna, odkud se bez problémů a za velmi krátkou dobu dostanete do centra Prahy. Díky přeložení hlavní dopravní tepny ze Sokolovské ulice dále směrem k vltavskému břehu nabízí okolí Invalidovny klid a velké množství zeleně. V docházkové vzdálenosti je samoobsluha a sportovní komplex (Čechie sport komplex – golf, squash, masáže, plavecký bazén apod.). Rekonstrukce objektu začala v květnu letošního roku, hotovo má být již v červenci 2010. Od poloviny října je možné prohlédnout si vzorový byt, případně si vybraný byt koupit.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!