Kancionál zůstal Jistebnici | E15.cz

Kancionál zůstal Jistebnici

Bikovými závody seriálu Kolo pro život - Jistebnický kancionál žila uplynulou sobotu celá obec Jistebnice.

Hobby jezdci mají stále větší úroveň, a tak je v Jistebnici nešetřili. Společně s profesionály šplhali na lyžařskou sjezdovku Monínec.

Úleva až v cíli

Domácím udělal radost už vítěz Fitness jízdy jistenický Zdeněk Tomeček. Od té chvíle ale všichni v prostoru cíle čekali na dojezd 58 kilometrů dlouhého hlavního závodu. Podle informací z průběhu tratě se měl jako první v cíli objevit opět Jistebničák Ivan Rybařík. Ten si skutečně v dresu Volvo Auto Hase vychutnal vítězný triumf.
„Řekl jsem si, že na trati nechám nohy, jen abych vyhrál. Na startu jsme v týmu věděli, že máme převahu, ale nikdy se nedají přesně odhadnout vlastní síly, natož síly soupeře. Na Pražských schodech se v týdnu skvěle předvedl Václav Ježek. Proto jsme mu hned zkraje nastupovali. V prvním kopci já, potom Martin Zlámalík a po něm Ondřej Fojtík. Venca nakonec rezignoval, ale bylo důležité dál udržovat tempo,“ popsal taktické manévry Rybařík.
Se Zlámalíkem později vytvořil silnou dvojici, ale asi třicet kilometrů před cílem zradil Zlámalíka technický problém s přehazovačkou a Rybařík musel jet sám. „Kdybych věděl, že za mnou jedou kluci z týmu, klidně bych mohl zvolnit a možná na ně i počkat. Takhle jsem jel na totální hranu až do cíle. Na druhou stranu jsem neměl vítězství zadarmo a můžu si ho víc vážit,“ řekl Rybařík, který se v únoru vrátil z Austrálie, kde celou zimu trénoval. Zůstal tam po těžkém etapovém závodě Crocodille Trophy a jezdil s týmem Rock Star.

Zpátky ve formě

Austrálie pro něj byla lékem v nepříjemné životní situaci. „Rozpadl se mi dlouholetý vztah s přítelkyní a také cyklistika už neměla tu správnou vzrůstající tendenci. Potřeboval jsem životní změnu. Vždycky o mě v cizině pečoval nějaký tým, teď jsem se musel postarat sám o sebe. Měl jsem nějaké prostředky od sponzorů, ale i tak to nebylo lehké. I když je tam fantastická lidská i cyklistická atmosféra, tak nikoho neznáš, hledáš si přátele. Někdy jsem měl chuť hned druhý den letět domů. Ale potom se všechno ustálilo,“ popisoval zatěžkávací období Rybařík.
Vrátil se s přesvědčením, že začne závodit v plné formě, ale přišlo rozčarování. „Trénoval jsem velké objemy a čekal, že to doma půjde dobře. Jenže návrat mě hodně rozhodil. Byl jsem pořád nemocný a nemohl shodit váhu. Už jsem uvažoval, že vynechám část sezony a budu závodit až v září,“ svěřil se Rybařík. Všechno se ale zlomilo na nedávném Králi Šumavy. S pomocí týmového kolegy Ondřeje Fojtíka dotáhl náročný maraton do vítězného konce a je zpět ve formě.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!