Kapela Memoria připravuje písně na novou desku | E15.cz

Kapela Memoria připravuje písně na novou desku

Muzikanti hranické rockové skupiny Memoria v uplynulém roce moc času na pódiích nestrávili.

Připravují materiál na novou desku, kterou budou natáčet. Kdy, kde a s kým, to prý je zatím ve hvězdách.

Jaký pro vás byl rok 2009? Koncertů bylo trošku méně. Spíš jsme se soustředili na tvorbu nového materiálu pro čtvrtou desku. Věnujeme se víc práci ve zkušebně než aktivnímu vystupování. To samozřejmě neznamená, že se úplně uzavíráme před koncertováním.

Jak se prodává vaše zatím poslední deska Ambivalent Ecstasy? Celkem to ujde. Kritika na Ambivalent Ecstasy je stejná jako její název. Někdo ji chválí, někdo ji rád nemá. Ale to je proces většiny hudebních počinů od jakýchkoli kapel.

Na kterou vaši píseň reaguje publikum nejlépe? Asi na Dragonflies´ Tales z desky The Timelessness. Je to titulní skladba z alba, které nás dostalo do širšího povědomí. Má krásnou náladu a melodiku.

Nedávno jste představili vaši coververzi písně Bang Bang (My Baby Shot Me Down) od Cher. Proč jste předělali zrovna tuhle písničku? Volba této skladby byla celkem náhodná. Navrhla ji Zdenova žena Katka, která píše texty. Zdálo se nám to jako zajímavý nápad, tak jsme to zkusili. Z Cher jsme nevycházeli ani idolově ani ideově.

Plánujete novou desku. Prozraďte o ní něco víc. Nebudeme předjímat ani studio ani čas či název. Vše je ještě ve hvězdách. Víme jen, že se budeme opět více zaměřovat na melodie. Chceme desku udělat písničkovější a pozitivnější. Ne ve vztahu k předešlému albu, ale v obecné hudební rovině.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!